За проживання не за місцем реєстрації – штраф

За проживання не за місцем реєстрації – штраф

Українці, які відсутні за місцем реєстрації понад 30 днів, зобов’язані повідомити про це відповідні органи, а також про нове місце проживання. Якщо ж вони уникатимуть надання такої інформації – їх буде оштрафовано.

Такі нововведення було здійснено Кабінетом міністрів (постанова №207 від 2 березня 2016 року). Згідно з ними, функції реєстрації передали з Державної міграційної служби місцевим органам влади. А якщо врахувати той момент, що штрафи поповнюватимуть місцеві бюджети, то кількість перевірок громадян може зрости у геометричній прогресії і, це і стане стимулом для місцевої влади активніше знаходити “порушників” і їх штрафувати.

За невиконання такої норми спочатку попередять, а потім під час кожного виявлення порушення накладатимуть штрафи в розмірі 17 – 51 гривень.

Взагалі доволі складно визначити, хто тут проживає, хто ні, хто прописаний, а хто ні. Завжди можна сказати: “Я в гостях, зараз поїду додому» або «Так, я прописаний в Дніпрі, але працюю в Києві і кожен день їжджу додому попутками”, і незважаючи на абсурдність такої заяви, буде складно довести зворотне. Та воно того й не варте – за 17 гривень штрафу ніхто не буде проводити розслідування і з’ясовувати, де хто живе.

Дехто вже зараз вирішив на цьому підзаробитися. В інтернеті з’явилося багато пропозицій про реєстрацію за плату в будь-якому регіоні України. Ціни різні: від 2000 грн за рік “проживання” в обласному центрі, куди люди їдуть у пошуках роботи, до 12 тис. грн — для псевдопроживаючих прикордонних районів. Їм така реєстрація, навіть фіктивна, дозволить через 3 роки отримати право на багаторазовий безвізовий в’їзд на прикордонні території (до 50 км від кордону) країн ЄС — Угорщини, Словаччини, Румунії.

Тож зміни ввели. Тепер в Україні «живи – де хочеш» не проходить. А як же Закон «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», який ніхто не відміняв?..

 

Написано Народна Україна

Загрузка...

16 коментарів

  1. Ярослав

   До чого тут?
   Державі треба знати, як зв”язатись із своїми громадянами і як розподіляти кошти на соціальні об”єкти.
   Інша справа, що систему реєстрації треба реформувати. Дати можливість реєструватись у держустановах, а не за певною адресою. Збирати номери мобільних й адреси комунікації через інтернет.

   1. Олег

    А як я не хочу, тоді як? От не тре мені ніяких коштів від тої держави, і що? Державі треба, то нехай відриває сраку, і йде сама до мене, і дуже вічливо питаєцця, чи не тре мені якихось коштів. А як держава стане мені погрожувать штрафами, то я знов візьму шину, і пішлю таку державу.

 1. Наталия

  Це написано не в Постанові, а в Кодексі про адміністративні правопорушення. Відповідно до ст. 197 Кодексу «…проживання громадян без реєстрації місця проживання чи перебування – тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян» (17 — 51 гривня).

  1. Анатолій

   Стаття 197. Проживання без паспорта громадянина України або без реєстрації місця проживання

   Проживання громадян, зобов’язаних мати паспорт громадянина України, без паспорта громадянина України або за недійсним паспортом громадянина України, а також проживання громадян без реєстрації місця проживання –

   тягнуть за собою попередження.

   Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення, передбачені частиною першою цієї статті, –

   тягнуть за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

   Що значить, що штраф передбачений за відсутність реєстрації взагалі!

  1. Геннадий

   Во Франции ни прописки, ни регистрации как таковой не существует. Переезжать из города в город граждане страны могут совершенно свободно, не уведомляя об этом ни полицию, ни мэрию. Однако при трудоустройстве бухгалтерия частного или государственного предприятия собирает все сведения о работнике, необходимые для уплаты налогов. Причем, особенно важны, как ни странно, две квитанции — компаний «Газ де Франс» и «ФрансТелеком». Каждая из них является неоспоримым свидетельством того, что человек где-то живет, поскольку в них указывается адрес плательщика.

 2. Юрий

  Уважаемые читатели, вся проблема именно в процедуре регистрации места проживания, например я долгое время жил в Канаде так там регистрация очень проста, в крупном магазине стоят автоматы, типа айбокса, вставляешь свои водительские права в автомат, набираешь новый адрес тебе выползает наклейка, наклееваешь на старые права а в течении 2-х недель приходят новые права с другим адресом на новый объявленный адрес. Проблем нет, очередей нет, ни кто не от кого не прячется, лучше упростить процедуру, ведь это просто регистрация, т.е. объявление гражданином властям где он проживает на данный момент.

  1. Наташа

   Если у Вас есть штамп регистрации места проживания в паспорте (Вы же наверняка где-то зарегистрированы), т.е. Вы – не бомж, то беспокоиться Вам нечего- регистация у Вас есть и штраф платить Вам не за что. В приведенной в статье Постанове, пишется: ” п12. Особи, які не проживають за зареєстрованим місцем проживання більше одного місяця і які мають невиконані майнові зобов’язання, накладені в адміністративному порядку чи за судовим рішенням, або призиваються на строкову військову службу і не мають відстрочки, або беруть участь у судовому процесі в будь-якій якості, зобов’язані письмово повідомити відповідному органу реєстрації про своє місце перебування.”
   То есть, только в этом случае Вы, проживая в съёмной квартире, обязаны обращаться в орган регистрации.

 3. Олександр

  Необхідно змінювати саме житлове законодавство. Воно ще підв”язане під прописку.Наприклад зареєстрованого у квартирі можна виписати тільки через суд. Це, наприклад якщо я вкажу місце проживання без згоди власників (щодо коментаря з Канади). Також незрозуміло де автор взяв 30 днів. Таким чином, якщо є строк 30 днів, то як органи місцевої влади доведуть,що я не приїжджав на 1 день з 30? Ніяк.Тому , навіть якщо така норма і є то вона просто не запрацює.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *