З Вербною неділею вітаємо

З Вербною неділею вітаємо

Вербну неділю християни відзначають за тиждень до Великодня. За Святим Писанням у цей день Син Божий переможно в’їхав до Єрусалиму, а місцеві жителі зустрічали його, як Месію і правителя – зеленими пальмовими гілками, співами і вітальними вигуками: “Осанна!” (рятунок). Тому, це свято називається: Входження Господнє у Єрусалим.

Так як у нашій місцевості пальмових гілок немає, то наші предки прийняли за символ перемоги та шанування – вербові галузки. Їх освячують і ставлять біля ікони, наділяючи цілющими властивостями. Упродовж року з гілок можна варити чай недужим, або – проганяти невдачі.

А ще у народі прийнято у цей день бити освяченими вербовими галузками родичів та худобу. Вважається, що так «прибивається» людині здоров’я, щастя та багатство. При цьому промовляється: «Будь здоровий, як – вода, а багатий, як – земля! Не я б’ю , верба – б’є, за тиждень – Великдень!» Окрім того, у цей день потрібно відшукати мир у душі (адже передує суворий піст) і підтримувати добрим словом знайомих і незнайомих.

З Вербною неділею у цей день вітає усіх православних і Голова Президії громадської організації «Народна Україна» – Костянтин Гусев:

« У свято Входження Господа у Єрусалим, вітаю усіх, хто вшановує торжество життя, силу Духу та віри! Хочу побажати Вам, щоби всі Ваші прагнення й старання були винагородженні, щоби найзаповітніші мрії збувалися! Щоби Вас оминало лихо, а била лише верба – лише раз у рік, і лише для того, щоби ви були здорові, як вода і багаті, як земля! Миру та благополуччя Вам та Вашим родинам!»

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *