З початком посту подорожчають продукти

З початком посту подорожчають продукти

27 лютого розпочався Великий піст, у зв’язку з чим очікується підвищення цін на деякі продукти. У першу чергу, це печериці та риба, а також подорожчають огірки, помідори та зелена цибуля.

Таким прогнозом поділилися в Асоціації постачальників торгівельних мереж.

Щодо печериць то їхнє подорожчання буде доволі значним – приблизно на 50% до своєї звичайної ціни. Напередодні Нового року печериці вже виросли в ціні по відношенню до звичайної. Піде вгору й ціна на рибу – на 10%, а на деякі сорти риби – до 20%

Подорожчання на традиційні овочі – капуста, морква, картопля – не буде. Щодо огірків, помідорів, цибулі зеленої, то оскільки вони не є нашим основним раціоном, подорожчання очікується незначне. Тут більше грають фактори не посту, а саме кількості пропозиції на ринку.

За попередніми прогнозами подорожчання триватиме недовго: тиждень – два, після чого ціни мають впасти. Крім того, подорожчання стосуватиметься більшою мірою ринків, а в магазинах ціни будуть більш-менш стандартними.

Вважається, що сенс дотримання посту полягає не лише у голодуванні, а й утриманні від поганих думок та шкідливих звичок. Віряни намагаються робити більше хороших вчинків та молитися.

ЩО НЕ МОЖНА ЇСТИ В ПІСТ

1. Віряни повністю відмовляються від продуктів тваринного походження: м’яса, яєць та молочних продуктів.

2. У понеділок, середу та п’ятницю кожного тижня посту слід дотримуватися сироїдіння – вживання продуктів у сирому вигляді без термічної обробки, причому їсти можна лише раз на день.

3. У вівторок та четвер їсти можна лише ввечері. Їжу можна піддавати термічній обробці, але без рослинної олії.

4. У суботу та неділю можна їсти тричі на добу та додавати рослинну олію у страви. Дозволяється червоне вино у невеликих кількостях.

5. У перший понеділок посту, 27 лютого, не можна їсти взагалі.

6. На Благовіщення, Лазареву суботу та Вербну неділю (тобто 7,8, 9 квітня) дозволяється їсти ікру риби, власне рибу та випити натурального червоного вина, яке не містить спирту.

КОМУ НЕ МОЖНА ДОТРИМУВАТИСЯ ПОСТУ

Людям, які мають хронічні захворювання, дітям до 7 років, підліткам, вагітним жінкам та матерям, які годують, слід утримуватися від посту.

Менш жорсткого посту можна дотримуватися людям похилого віку, студентам та тим, хто наважився на піст вперше.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *