З 2017 року в українців буде «електронне здоров’я» та в кожного свій мега-супер-лікар

З 2017 року в українців буде «електронне здоров’я» та в кожного свій мега-супер-лікар

З 1 січня кожен українець повинен шукати собі лікаря. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я. Знайти лікаря потрібно до червня. І не тільки знайти, а й укласти з ним договір на лікування. За обслуговування кожного пацієнта держава платитиме такому лікарю 210 гривень на рік. У середньому очікується, що лікар укладатиме близько 2000 договорів та відповідно дбатиме про здоров’я 2000 пацієнтів. Шляхом нескладних розрахунків можна обчислити, що його заробітна плата за місяць складатиме 35000 гривень.

Щоправда, в Міністерстві охорони здоров’я не повідомляють, де українцям шукати такого мега-супер-лікаря. Як радить виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, пошуки треба здійснювати шляхом «сарафанного радіо» (цитата). Причому діятиме воно як серед пацієнтів, так і серед самих лікарів. Іншими словами, інформація про мега-супер-лікарів передаватиметься старим дідівським способом – з вуст в уста.

Натомість відстежувати договори між лікарем і пацієнтом, а також чітко контролювати рух коштів планують більш сучасним способом: за допомогою електронної системи E-Health (електронне здоров’я). Також ця система повинна вирішити проблему з лікарняними листками. Оскільки за підрахунками, щороку в Україні видається близько 10-12 млн. листків непрацездатності, з яких у 5-10% випадків вони виписуються необґрунтовано, а третина видається з порушеннями. Це призводить до значних фінансових втрат бюджетних коштів, що майже на 2/3 формуються за рахунок відрахувань роботодавців, а втрати, за різними підрахунками, становлять від 300 до 900 млн грн. Також система E-Health допоможе подолати побори в лікарнях. Так вважають у Міністерстві охорони здоров’я.

22 грудня представники Міністерства, державних і громадських організацій, а також учасники публічної ініціативи з електронізації охорони здоров’я підписали Меморандум щодо співпраці у створенні системи E-Health в Україні. До 1 квітня має запуститися базовий рівень E-Health з реєстром лікарів і пацієнтів. Завершити створення системи «електронного здоров’я» планують у 2018 році.

Написано Народна Україна

Загрузка...

1 Коментар

  1. звичайний лікар

    з поборами в лікарні – зрозуміло,будуть боротись. а коли почнуть боротись з поборами ,якими обкладають лікарів. я не жартую – регулярні побори на звіти, на найменьшу і найнесуттєвішу перевірку , на нікому непотрібні асоціації і таке інше. хто контролюватиме адміністрації лікарні,які мають своїх робітників за рабів, бо крім поборів ще існують безкоштовні чергування, безоплатні заміни, закупівля самим лікарем для роботи від банального стетоскопа і медодягу до індивідуальних засобів захисту, таких як звичайна маска,наприклад…

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *