Як «заробити» на субсидії

Як «заробити» на субсидії

Скоро українці зможуть отримувати гроші з невикористаних субсидій. Наприклад, зараз на опалення одного квадратного метра виділяють п’ять з половиною кубометрів газу. Родина, яка живе в будинку площею 50 квадратів, на місяць може використовувати в рамках субсидії 275 кубометрів газу. Наразі один куб блакитного палива коштує 6,8 гривні, за 275 кубів доведеться віддати 1870 гривень. Частину цієї суми (залежно від доходу родини) компенсує держава. Якщо замість 275 кубів витратити 200 кубів, гроші, виділені субсидією на оплату 75 кубів газу, можна залишити собі і витратити на власний розсуд. Таким чином, за опалювальний сезон, якщо економити, українська родина зможе заощадити до 10 тисяч гривень.

Так звану монетизацію субсидій планують ввести в найближчі кілька років. Про це заявляють в Кабінеті Міністрів України. При цьому монетизації передуватиме масштабна верифікація. Зараз Міністерство фінансів знаходить субсидіантів, які зробили покупку на суму від 50 тисяч гривень, та тих, хто приховує свій реальний дохід.

Якщо не виявити всіх порушників, то монетизація субсидій лише збільшить кількість шахраїв.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів розробляє закон “Про верифікацію”. Проект документа наразі не опублікований. Свій законопроект, який дозволить проводити верифікацію “по-новому”, розробили за рекомендацією Світового банку і в Мінсоцполітики. Документ затвердили на засіданні Кабінету міністрів 1 лютого.

Головне нововведення – поява ревізорів (соціальних інспекторів), які зможуть ходити по родинах і перевіряти, чи дійсно вони потребують допомоги від держави.

Як говориться в проекті закону, інспектор має право “ініціювати дослідження соціальним аудитором матеріально-побутових умов родини, яка звернулася за соціальною допомогою” і “відвідувати одержувачів соціальної допомоги за адресою їх проживання”. Соціальні інспектори працюватимуть в органах соціального захисту на місцях. Для цього створять цілу структуру на чолі з регіональними керівниками, яких призначить держсекретар Міністерства соціальної політики.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *