Верховна Рада проголосувала за спрощення оформлення спадщини

Верховна Рада проголосувала за спрощення оформлення спадщини

Верховна Рада прийняла в цілому проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування спадщини)» №0940, який був зареєстрований в парламенті ще на початку 2014 року.

Проект передбачає спрощення оформлення спадщини для найближчих родичів, які мають право на спадщину. Відповідно до проекту об’єкти, що успадковуються, будуть оподатковуватися за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб не тільки для членів сім’ї першого ступеня спорідненості, але й для другого ступеня. Крім того, оцінка відповідних об’єктів спадкування не проводитиметься.

Нагадаємо, що сьогодні рідні брати та сестри, баба, дід та онуки сплачують 5% податку за оформлення спадщини. Найбільш гострою проблема є в сільській місцевості, де сплата податку та плата за оцінку майна іноді в рази перевищує вартість самого майна.

Проектом також передбачено, що дана норма не розповсюджується на оподаткування подарунків. Чинний п.174.6 ст.174 Податкового кодексу передбачає, що подарунки оподатковуються за правилами, встановленими для спадщини. Відтак, змінами уточнено, що за нульовою ставкою оподатковуються лише подарунки родичів першого ступеня спорідненості, а вже для другого ступеня – оподатковуються (ставка – 5%).

Цікаво, що даний проект №0940 було прийнято Верховною Радою в першому читанні ще 25 травня 2014 року. Дістали його на світ Божий через намагання влади терміново легалізувати діяльність податкової міліції. Депутати скористалися нагодою і проголосували проект закону про спадщину.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *