В Україні вводять нову систему сплати податків

В Україні вводять нову систему сплати податків

Державна казначейська служба в поточному році планує впровадити систему сплати податків і зборів через єдиний рахунок, з розподілом платежів за окремими рахунками самостійно на базі звітності платника податків.

Деякі норми сплати податків на єдиний рахунок вже прописані в Податковому кодексі. Система буде функціонувати за аналогією з автоматичним відшкодуванням ПДВ, тобто платникам податків будуть автоматично відкриті рахунки, і Держказначейство на підставі їх звітності буде зараховувати податки в автоматичному режимі.

У Держказначействі вважають, що таке нововведення дозволить заощадити час платників податків і уникнути штрафів податкових органів по перерахуванню податків не на той рахунок.

Ввести в дію нову систему оплати податків і зборів планують з 1 січня 2018 року.

Необхідні зміни до Податкового кодексу вже внесені. Тепер залишилися коригування наказів Міністерства фінансів та Державної фіскальної служби, а основна база вже побудована на підставі електронного реєстру по ПДВ.

Нагадаємо, Верховна Рада 21 грудня 2016 р. прийняла закон з поправками податкового комітету, що передбачає ряд змін до Податкового кодексу. Законом буде введено повноцінний електронний кабінет платника податків, що мінімізує контакт платника податків та Державної фіскальної служби, введений єдиний реєстр податкових консультацій на сайті ДФС, введені податкові канікули для малого бізнесу, створено один публічний реєстр відшкодування ПДВ замість двох існуючих.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *