В енергетиці України вводять надзвичайний стан

В енергетиці України вводять надзвичайний стан

З п’ятниці, 17 лютого, вступлять у дію надзвичайні заходи в енергетиці, передбачені розпорядженням Кабінету міністрів України №103-р від 15 лютого. Причина такого рішення – блокування поставок вугілля з непідконтрольних територій Донбасу.

Відповідний документ офіційно оприлюднено у випуску газети “Урядовий кур’єр” у четвер.

У період дії надзвичайних заходів НЕК “Укренерго” зобов’язана визначити допустимий рівень зниження резерву енергогенеруючих потужностей; встановити вимоги щодо складу обладнання ТЕС в розрізі енергоблоків; при необхідності і за узгодженням з Міненерговугілля – застосовувати графіки аварійних відключень.

У свою чергу, ДП “Енергоринок” необхідно розробити графіки навантаження енергосистеми з урахуванням вимог “Укренерго” за складом обладнання ТЕС; забезпечити нарахування платежів за електроенергію її виробникам (які працюють за ціновими заявками), для яких зафіксовані графік та обсяги виробництва, за граничною ціною системи.

Крім того, НАЕК “Енергоатом” зобов’язана забезпечити часткову розвантаження окремих блоків АЕС у вихідні та святкові дні при необхідності.

Як повідомлялося з посиланням на міністра енергетики та вугільної промисловості Ігоря Насалика, розпорядження про надзвичайні заходи в енергетиці передбачає зниження мінімум на 500 МВт “гарячого” резерву енергопотужностей ГК ТЕС, який необхідний на випадок позапланової зупинки атомних енергоблоків.

При цьому Насалик зазначив, що в рамках можливого застосування обмеження електропостачання не передбачено відключення об’єктів, пов’язаних з екологією, медициною, шкіл і дошкільних установ.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *