Українці платитимуть пеню за прострочку комунальних платежів та проводитимуть аудити житла за свій кошт

Українці платитимуть пеню за прострочку комунальних платежів та проводитимуть аудити житла за свій кошт

 

Найближчим часом Верховна Рада має прийняти кілька законопроектів, серед яких – нова редакція закону “Про житлово-комунальні послуги” та законопроект “Про енергетичну ефективність будівель”.

Згідно з першим документом, українців з боргами за комуналку планують зобов’язати платити пеню. У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний буде сплачувати пеню у розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,1 відсотка за кожний день прострочення від суми боргу. Так, за рік борг може зрости на 36,5%. Максимальна пеня не може становити більше 100% від суми боргу. Пеня нараховується після 20 числа кожного місяця. Тому, якщо прострочити платіжку на 10 днів, доведеться заплатити всього на 1% більше.

У законопроекті “Про енергетичну ефективність будівель” йдеться про те, що всі об’єкти будівництва і вже зведені будівлі повинні за власний рахунок проводити аудит енергетичної ефективності. Якщо енергоаудит будуть проводити в житловій багатоповерхівці, платити доведеться всім власникам квартир.

У середньому аудит типової багатоповерхівки може обійтися в 5-12 тисяч гривень. Сума залежить від площі будинку та обладнання, яке використовує енергоаудитор. Наприклад, сім’ї, яка живе в будинку на сто квартир, за аудит доведеться заплатити від 50 до 120 гривень.

Приблизна вартість енергоаудиту для багатоповерхівок:

до 100 квартир – 9,5 тис. гривень,

до 300 квартир – 12 тис. гривень,

до 350 квартир – 13 тис. гривень.

Новий закон буде зобов’язальний і встановлюватиме вимоги до кожної будівлі проводити енергетичний аудит і мати сертифікат енергетичної ефективності. Більше того, власників житла зобов’яжуть проводити технічний огляд систем кондиціонування та водопостачання. Це стосується систем, які мають велику потужність.

 

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *