Українці не хочуть робити вклади у вітчизняних банках

Українці не хочуть робити вклади у вітчизняних банках

В українських банках в січні зменшився обсяг депозитів як у гривнях, так і у валюті. Обсяг гривневих депозитів скоротився на 2,3% і склав 415,9 млрд. грн. Депозитів у валюті теж стало менше – їх обсяг у доларовому еквіваленті скоротився на 1,8% до 13 млрд. доларів.

Залишки за гривневими кредитами в січні знизилися на 0,4% – до 501,4 млрд. грн., за валютними кредитами в доларовому еквіваленті – на 2%, до 17,8 млрд. доларів.

Українські банки один за іншим знижують відсотки за депозитами населення. Так, за січень середня прибутковість гривневих вкладів скоротилася на 0,2 – 0,3% річних (в 2016 р. – на 4%), а валютних – на 0,26 – 0,4% річних (на 2%).

У підсумку по шестимісячних вкладах в нацвалюті на початку лютого платили в середньому 16,75% річних, а за 12-місячними – 17,45%. Вкладаючись на ті ж терміни в валютні депозити можна було заробити 4,73% і 5,39% річних, відповідно.

Найсильніше вкладників засмучував ПриватБанк, який після націоналізації встиг провести масштабне зниження ставок. Він відразу на 2% річних опустив відсотки за валютними вкладами і на 1 – 1,5% по гривневих.

Банкіри попереджають – це не останнє зниження ставок, у 2017 р. їх буде кілька. За деякими прогнозами, до початку 2018 р. середня вартість вкладів в гривні знизиться на 3 – 4% річних.

Написано Народна Україна

Загрузка...

1 Коментар

  1. Валерий

    Наверное, сразу надо разделить два вопроса – надежность банков и – проценты по депозитам. Не буду говорить, откуда возникал, столь большой %, которого ни в одной стране нет. Оттуда возникали и бешенные заработки у работников банка. Так, что снижение % – явление закономерное и будет продолжаться. Тем не менее, даже малый % дает прибыль, больше, чем 3-х литровая банка. Вопрос упирается в первое – надежность. А вот с ней и есть проблемы, и он в первую очередь связаны с тем, за счет чего банки получали эту сверхприбыль, практически не вкладывая в производство.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *