Українці декларуватимуть свої доходи і витрати

Українці декларуватимуть свої доходи і витрати

Кабмін готує декларування доходів і витрат для всіх українців. За 2017 рік планується розробити проект закону про загальне декларування для фізосіб і податкового контролю з використанням непрямих методів за відповідністю доходів видаткам. Пропонують нововведення здійснити поступово для різних категорій населення вже в 2019 році.

Ця пропозиція міститься в “середньотермінового плану пріоритетних дій уряду до 2020 року”, оприлюдненому Кабміном днями. Ідеться про давню ідею “нульового декларування”, яке діє з 2016 року для чиновників високого рангу. Тепер його хочуть зробити обов’язковим для всіх українців, що мають доходи (зарплати, пенсії, стипендії, гонорари, прибуток від бізнесу, дивіденди і т. д.), щоб контролювати їх відповідність витрат. Головна мета нововведення – детінізація економіки і поповнення держбюджету, але є сумніви, що його можна впровадити швидко і недорого.

За 2017 рік планується розробити проект закону про загальне декларування для фізосіб і податкового контролю з використанням непрямих методів за відповідністю доходів видаткам. Після прийняття закону повинна бути впроваджена автоматизована система моніторингу (е-система) “доходи-витрати”, а податківці отримають право на використання непрямих методів контролю (доступ до банківських рахунків, опитування сусідів і ін.).

Якщо закон про загальне декларування вступить в силу (орієнтовно, в 2018 р.), то кожен повнолітній громадянин повинен буде за підсумками року подавати декларацію в електронному вигляді про свої доходи та витрати. Тобто масова подача декларацій може початися в 2019 році за підсумками 2018 го. Декларації перевірить УКРІНФОРМ, і якщо сума витрат людини за рік перевищить суму доходів, його попросять пояснити джерела походження грошей.

Загальне декларування вдарить по великим зарплатам “в конвертах” – від 5 тис. І більше. Їх стане невигідно одержувати, так як все одно доведеться платити податки і штрафи при покупці дорогих товарів і послуг – житла, автомобілів, турів за кордон. Це можна назвати європейською нормою життя. Але якщо бізнес стане платити зарплату по білому, це її зменшить на розмір сплаченого ЄСВ.

Вводити нововведення будуть поступово: спершу для працюючих за наймом, потім для самозайнятих, потім для інших, щоб уникнути хаосу. Також потрібен технічний супровід декларантів – наприклад, для пенсіонерів і малозабезпечених.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *