Українські митці виступили з протестом у Міністерстві культури

Українські митці виступили з протестом у Міністерстві культури

Працівники культури виступили з акцією протесту перед Міністерством культури. Вони обурені несправедливими контрактами, які повинні були підписати до 23 лютого. Справа в тому, що минулого року Верховна Рада внесла зміни до закону, який регламентував працевлаштування мистецького складу закладів культури – співаків, музикантів, танцюристів. Відповідно до законодавчих змін, їх не беруть у штат, а влаштовують за контрактом. Умови, прописані в контрактах, працівники культури вважають неприйнятними. На думку профспілкової організації, контракт однобокий і обмежує права рядових працівників. До того ж, у законі не прописано, як саме проводити конкурсну процедуру для митців. Є також ряд претензій і до самого змісту контракту щодо порушення прав людини. А розмитість положень у законі сприяє корупційним схемам і зловживанню службовим становищем. Докази цих порушень працівники культури вже подали до Конституційного суду і чекають відкриття провадження.

23 лютого учасники акції протесту вимагали зустрічі з міністром культури. Але Євген Нищук виходити до пікетувальників спочатку не поспішав. Після кількох годин пікетування, працівників культури все ж запросили на діалог.

У Міністерстві культури проблем із законодавством не вбачають та акцентують на тому, що невдоволені – у меншості. До того ж, 23 лютого – крайній термін підписання контрактів, якщо хтось це проігнорує, то автоматично залишиться без роботи.

У результаті переговорів була досягнена домовленість, що кілька пунктів стандартного договору все ж буде змінено і всі підпишуть документ.

Але зупинятись на досягнутому митці не збираються та покладають надії на рішення Конституційного суду.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *