У 2016 році корупція в Україні зросла

У 2016 році корупція в Україні зросла

В антикорупційному рейтингу зі 176 країн Україна посіла 131 місце разом із Казахстаном, Росією, Непалом та Іраном.

У світовому Індексі сприйняття корупції (СРІ) за 2016 рік Україна посіла 131 місце зі 176 країн, розділивши цю сходинку із показником 29 балів разом із Казахстаном, Росією, Непалом та Іраном. Про це йдеться у щорічному звіті Transparency International Україна, опублікованому 25 січня.

Як зазначається, найбільше балів Україні принесло дослідження World Justice Project Rule of Law Index, що враховується в побудові СРІ. Показник нашої держави в ньому виріс на +10 балів порівняно з минулими роками. Це пов’язано зі зменшенням використання службового становища в органах виконавчої влади (показник покращився на 14%), у поліції та збройних силах (показник покращився на 6%), але в судовій гілці влади ситуація залишилася такою ж, що і за часів режиму Януковича. Про цю саму проблему свідчить і дослідження World Competitiveness Yearbook, яке принесло цього року Україні +3 бали.

Дослідження Freedom House Nations in Transit принесло Україні +4 бали. Експерти назвали найголовнішими такі зміни, як підзвітність державних закупівель завдяки системі ProZorro, державне фінансування партій, перші розслідування НАБУ, участь громадськості в антикорупційних реформах. Найбільшими викликами дослідження визнало слабкість інституцій, які мають забезпечувати верховенство права, надмірну зарегульованість економіки та зрощення влади та бізнесу.

Водночас, негативними оцінками Україну нагородили дослідження World Economic Forum Executive Opinion Survey (-1 бал) та Economist Intelligence Unit Country Risk Ratings (-2 бали).

Бізнес побачив значну корупцію при розподілі державних коштів, а судову систему визнав нездатною зашкодити цьому. Дійсно, унаслідок роботи систем ProZorro та Dozorro випадки порушень у закупівлях стали очевидними як для бізнесу, так і для пересічних громадян, про що свідчать численні розслідування журналістів та блогерів. Активне викриття таких тендерів за допомогою Dozorro може значно зменшити корупцію при закупівлях, але для того, щоб вирішити проблему безкарності в судах, необхідно зробити набагато більше.

Тransparency International пропонує такі п’ять кроків для того, щоб відбулися реальні антикорупційні зміни:

1) створити ефективну та дієву систему антикорупційного правосуддя із залученням іноземних спеціалістів як активних учасників процесу відбору суддів;

2) активізувати всі можливості для розслідування справ фігурантів «санкційного списку Януковича» та фактів корупції у чинній владі;

3) забезпечити стабільні умови для ведення бізнесу;

4) знизити ступінь секретності в секторі безпеки та оборони у статтях держбюджету та інформації про закупівлі;

5) налагодити системну комунікацію щодо антикорупційної реформи з суспільством та міжнародними партнерами на базі реальних фактів та досягнень, а не обіцянок.

 

Написано Народна Україна

Загрузка...

1 Коментар

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *