Тих, хто отримує допомоги від держави, перевірятимуть ревізори

Тих, хто отримує допомоги від держави, перевірятимуть ревізори

Відповідно до нового законопроекту Міністерства фінансів «Про верифікації» в Україні з’являться ревізори (соціальні інспектори), які зможуть ходити по сім’ях і перевіряти, чи дійсно вони потребують допомоги від держави.

Як говориться в проекті закону, інспектор має право «ініціювати дослідження соціальним аудитором матеріально-побутових умов сім’ї, яка звернулася за соціальною допомогою» і «відвідувати одержувачів соціальної допомоги за адресою їх проживання». Соціальні інспектори працюватимуть в органах соціального захисту на місцях. Для цього створять цілу структуру на чолі з регіональними керівниками, яких призначить держсекретар Міністерства соціальної політики.

Соціальні інспектори (ревізори) запрацюють з 2018-го (до цього документ повинні підтримати парламентарії) і обійдуться бюджету приблизно в 50 мільйонів гривень. Вони ходитимуть «у гості» до отримувачів соцвиплат і перевірятимуть умови проживання людей, які отримують матеріальну допомогу, пенсії, субсидії від держави. Якщо людина має нормальні умови проживання, достойний рівень життя, то її позбавлятимуть допомоги.

Найбільше порушників серед одержувачів субсидії, на них уряд і зосередить свою увагу найближчим часом. Уже в цьому році «знижку на комуналку» будуть отримувати 9 з 15 мільйонів українських сімей. Зараз є всього дві причини, за якими українців можуть залишити без субсидії: покупка на суму від 50 тисяч гривень і додатковий дохід, який не вказали в декларації. Мінфін перевіряє, хто купував ділянки землі, нерухомість і машини на суму від 50 тис. І зіставляє цю інформацію зі списком субсидіантів.

Якщо покупка була зроблена в минулому році – субсидію можуть забрати, якщо в цьому – то в субсидії відмовлять в наступному сезоні.

Перевіряти також будуть матерів-одиначок, пенсіонерів, переселенців і ін.

В Україні весь минулий рік Міністерство фінансів проводило масштабну верифікацію одержувачів соціальних виплат – перевірили близько 26 мільйонів чоловік.

Завдяки верифікації планували зекономити п’ять мільярдів гривень, проте, як кажуть в Мінсоцполітики, очікуваного результату перевірка не дала. У цьому році й Мінсоцполітики, і Мінфін розробили спеціальні закони, які дозволять проводити верифікацію «по-новому».

Ідея верифікації проста – за весь час незалежності в країні так і не створили єдиний реєстр пільговиків і пенсіонерів, в населених пунктах досі ведуть паперовий документообіг, у результаті українці активно зловживають державною допомогою, приховують свої реальні доходи, отримують пенсії на підроблені паспорти і т . д.

У Міністерстві фінансів створили спеціальний відділ, який повинен зіставити інформацію з різних джерел і виявити порушників.

Міністерство фінансів самостійно скасувати виплати не має права – рекомендації зі списками «підозрілих одержувачів соцвиплат» направляють до Пенсійного фонду і Міністерства соціальної політики. Там повинні розглянути списки і прийняти рішення, забирати допомогу чи ні.

Фактично, відділ верифікації отримав доступ до інформації, у тому числі про рахунки українців в банках, з різних джерел і повинен зіставити цю інформацію. За результатами перевірки відомство направило рекомендації припинити півтора мільйона виплат. За підсумками верифікації сім тисяч сімей залишилися без субсидій (держава заощадила майже 15 мільйонів гривень). Всього в «чорний список» Мінфіну потрапили 185 тисяч одержувачів субсидій, зараз інформація по них перевіряється органами соціального захисту.

До Пенсійного фонду направили 503 тисячі записів, які викликали сумніви у Мінфіну. На даний момент, як повідомляють в прес-службі ПФ, розглядаються 271 тисячі рекомендацій. Частину пенсіонерів уже залишили без виплат.

При перевірці виплат пенсій найпоширеніше порушення – це отримання пенсій після смерті пенсіонера. Офіційно підтверджено 59 таких випадків, але робота з перевірки інформації, отриманої від Мінфіну, ще триває.

Написано Народна Україна

Загрузка...

2 коментарі

  1. Олекс Клін

    Примітивний цинізм теперішньої влади вражає. Зразу було зрозуміло, що дія “на тобі канфветку за рахунок сусіда” потягне за собою продовження: “віддай канхветку, бо вже сухаря з”ів” Та й сусіду – зась! Ажде саме він крайній!
    Один з моїх університетьских викладачів на тому тижні вразив скорботною влучністю: “Мені, на восьмому десятку, соромно доводити пацанам і дівкам в діамантах і золоті, що я БІДНИЙ”. Сказано було відносно поневірянь у походах за субсидією. Ця інтелігентна людина трмалася до кінця, доки не прийшли “платіжка” за опалення.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *