Три вистави на одній сцені…

Три вистави на одній сцені…

У Києві 25.06.2017 р., на Камерній сцені театру ім. І. Франка, оплесками та оваціями зустрічали три кращі (за версією глядачів) академічні обласні театри України.

 

 

Фінальний показ вистав Фестивалю було розпочато і  глядачі поринули в надзвичайну атмосферу театрального дійства.

В той час, коли глядачі насолоджувалися переглядом представлених вистав, журі уважно вдивлялося в роботу театральних колективів. В цей день на них була покладена відповідальна місія – об`ктивно  оцінити різноманіття роботи  майстрів театральної справи – акторів, режисерів, постановників. Ми – глядачі на сцені бачимо вже  готовий результат, який і формує наше сприйняття вистави. Насправді, вистава народжується у результаті тривалої та складної підготовки, спільної творчої роботи та зусиль багатьох людей, які працюють у театрі. Робота професійного журі – це той унікальний  штрих, який  і повинен врахувати  задум режисера-постановника, тонку роботу акторів та інші складові колективного творіння – вистави.

 

 

На сцені театру одна за однією проходили конкурсні вистави – вражені глядачі проводжали оплесками театральні колективи, а журі після кожної вистави виставляло відповідні оцінки.

Учасників Фіналу оцінювали за чотирма критеріями:

  1. Якість вистави – художня манера виконання твору.
  2. Акторська майстерність виконавців.
  3. Рівень режисерської майстерності – цілісність та оригінальність рішення вистави.
  4. Актуальність теми, художнє відображення життя, сучасність постановки.

І ось, нарешті, вистави відіграні, переглянуті захопленим глядачем та компетентним журі.

 

 

 

 

Настав відповідальний та довгоочікуваний для всіх момент – оголошення переможця Всеукраїнського щорічного Фестивалю-конкурсу «ART-Ukraine» – 2017.

Завершальна частина Фіналу була розпочата оголошення щасливого призера серед глядачів, які приймали участі у голосуванні. Ним  стала жителька м. Ніжина Чернігівської області Петрик Валентина Миколаївна, яка приїхала до Києва з усією родиною. Одним з призів – було Запрошення на 2 особи, яке дозволило Валентині переглянути усі три Фінальні вистави. А головним призом – був персональний подарунок від одного з партнерів Фестивалю – страхової компанії Саламандра.

 

 

Для оголошення переможця на сцену вийшов голова журі – Заслужений діяч мистецтв України, режисер-постановник Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка Ільченко Петро Іванович. Він і оголосив переможця Фестивалю-конкурсу – Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги з виставою «Украдене щастя».

 

 

Сертифікат на отримання грошової премії директору театру Наталії Миколаївні Ростовій вручила директор «Благодійного фонду Костянтина Гусева» Олена Миколаївна Бурдюг. З привітанням до Житомирського театру та усіх учасників Фіналу звернувся громадський діяч, засновник «Благодійного фонду Костянтина Гусева», Голова президії ГО «Народна Україна» Гусев Костянтин Олександрович.

 

 

Не залишили без нагороди  й   Київський академічний обласний музично-драматичний театр імені П. К. Саксаганського м. Біла Церква з виставою «Пізанська вежа» та Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В. Г. Магара з виставою “Я чекаю тебе, мій любий…” Вони отримали Дипломи учасників Фіналу.

 

 

А після офіційної частини Фіналу почалося вітання переможців. До них на сцену виходили вдячні  глядачі, колеги, друзі.

… Конкурсні вистави відіграні, актори роз’їхалися по домівках, але емоції ще й досі переповнюють всіх причетних до цього дійства. Усі події Всеукраїнського щорічного Фестивалю-конкурсу «ART-Ukraine» – 2017  ще раз довели, на що здатне театральне мистецтво, як воно сприймається глядачами, та що буває, коли в одному проекті збираються талановиті, захоплені своєю улюбленою справою люди.

 

 

 

 

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *