Торговий центр чи Лук’янівське СІЗО?

Торговий центр чи Лук’янівське СІЗО?

У січні 2017 року повинен був пройти інвестиційний конкурс з продажу Київського та Львівського слідчих ізоляторів. Перенести Лук’янівське СІЗО планувалося під селище Коцюбинське, що під Києвом. На місці СІЗО планують звести торгівельний центр.

 Суперечок навколо даного питання більше, ніж достатньо.

По-перше, жителі Коцюбинського навряд чи зрадіють новим сусідам, і може статися ситуація подібна до тієї, яка склалася з перенесенням Одеського СІЗО в Теплодар, коли жителі останнього не дали це зробити.

По-друге, можливий «дерибан» землі, оскільки, хто візьметься будувати нове СІЗО, отримає старе.

По-третє, деякі спеціалісти стверджують, що будувати на місці СІЗО не можна, оскільки на його території розташовані пам’ятки архітектури, що перебувають під охороною держави. Ще в 2008 році Управління Захисту історичної спадщини Києва заявило, що на території СІЗО – шість історичних пам’яток.

А вже в цьому році територія Лук’янівки почне зазнавати змін. Як стверджують у КМДА, ці зміни значно скажуться на інфраструктурі району, оскільки тут планують зробити пішохідні зони на Ярославому Валу та за «Квадратом», ближче до вулиці Дегтярівської. Може зазнати змін і поворот ліворуч з Вулиці Січових Стрільців на вулицю Білоруську, оскільки він вкрай незручний.

Щоправда, детальний план території поки що не затверджений. Крім того, як кажуть у мерії, затримує втілення цього плану ще й небезпека транспортного колапсу в районі Лук’янівки в разі реконструкції.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *