Телебачення в Україні тепер за гроші. Читайте книжки!

Телебачення в Україні тепер за гроші. Читайте книжки!

Люди, які читають книги, завжди будуть управляти тими, хто дивиться телевізор. Зміни в законодавстві підштовхнуть українців до читання, бо за телебачення доведеться платити.

Президент підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо уточнення умов розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги», прийнятий Верховною Радою 6 жовтня 2016 року.

Закон № 1663-VIII розроблено у відповідності з положеннями Директиви 2002/22/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 7 березня 2002 року про універсальні послуги та права користувачів стосовно електронних мереж зв’язку і послуг (Директива про універсальні послуги) та визначає особливості розповсюдження програм телерадіоорганізацій у складі універсальної програмної послуги.

Відповідно до Закону, перелік програм універсальної програмної послуги затверджується Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення для відповідного населеного пункту, на території якого провадить діяльність провайдер програмної послуги, з урахуванням технології мовлення. До складу універсальної програмної послуги входитимуть програми Національної телекомпанії України до її перетворення у публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України», а також телерадіоорганізацій місцевої і регіональної категорії мовлення, та державного підприємства «Парламентський телеканал «Рада» або його правонаступника за умови наявності у нього ліцензії на мовлення.

Крім того, внесеними до Закону змінами з 1 січня 2017 року медіагрупам дозволено вимагати з операторів платного телебачення гроші за показ каналів в їх мережах. Канали будуть продаватися тільки пакетами, і медіагрупи вже озвучили мінімальну вартість свого контенту для мереж платного ТБ при укладанні договорів:

Назва пакету Плата за 1-го абонента в місяць
1 Пакет каналів 1+1 media
(6 каналів: 1+1, 2+2, ТЕТ, Плюсплюс, Уніан ТБ і Бігуді)
– 0,75 грн.
2 Пакет каналів StarLightMedia
(6 каналів: СТБ, ICTV, Новий канал, QTV, М1 і М2)
 – 0,75 грн
Пропозиція була дійсна до 1 січня, з 1 січня вартість дистрибуції становитиме 1,5 грн.
3 Пакет каналів Медіа Група Україна
(3 канали: Україна, НЛО TV і Індиго TV)
– 0,45 грн.
4 Пакет каналів Inter Media Group (9 каналів: Інтер, НТН, Мега, Enter-фільм, Піксель, K1, K2, Zoom і EuroNews) – 3 грн.

За словами представників медіагруп, це лише попередні ціни, і вони можуть збільшитися в кілька разів.

Медіагрупи будуть погоджувати вартість з кожним провайдером в залежності від його абонентської бази.

У кінцевому результаті – платитимуть, ясна річ, українці.

Написано Народна Україна

Загрузка...

1 Коментар

  1. Остап

    При цьому для розповсюдження програм універсальної програмної послуги провайдер не зобов’язаний укладати договори з відповідними телерадіоорганізаціями. Достатньо власнику кабельної мережі об’явити тендер для Мовників телеканалів на доставку телепрограм споживачу. Звісно за плату з прибутку Мовника, а не за рахунок абонплати.

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *