Тарифи на мобільний зв’язок та інтернет встановлюватиме держава

Тарифи на мобільний зв’язок та інтернет встановлюватиме держава

Сьогодні, 7 лютого, Верховна Рада має розглянути Проект Закону про електронні комунікації №3549-1 від 11.12.2015. У разі його затвердження національний регулятор отримає право регулювати ціни на послуги мобільних операторів та інтернет-провайдерів, а також у проекті прописано державне цінове регулювання для кінцевих клієнтів.

Держава гарантує універсальне обслуговування, тобто забезпечення універсального доступу споживачів, у тому числі споживачів – фізичних осіб з обмеженими можливостями, до електронних комунікаційних мереж загального користування та надання універсальних послуг нормованої якості за регульованими державою тарифами.

Зрозуміло, що пряме цінове регулювання суперечить принципам ринкової економіки та призведе до підвищення ризиків для економічного зростання та корупційних ризиків. Може статись так, що оператори ринку будуть лобіювати регулятора щодо цін, замість того, щоб боротись один з одним в конкурентній боротьбі на ринку. Також регулятор не буде в змозі швидко та ефективно реагувати на зміни ринкових умов.

Закон має чітко прописати які саме ціни, за яких умов і як можуть регулюватись, а не надавати регулятору загальну можливість регулювати ціни на ринку. Чим більше чіткості буде в цих пунктах, тим краще для економіки і менше ризиків корупції. Також, якщо ціни, особливо – кінцевим споживачам, будуть мати ознаки зговору, то контроль за цим може і має бути здійснений антимонопольним комітетом.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *