«Сплячі» ФОПи вже «не проснуться». Підприємці їх ліквідовують

«Сплячі» ФОПи вже «не проснуться». Підприємці їх ліквідовують

27 грудня Президент підписав ініційовані Кабміном та проголосовані Верховною Радою зміни до Податкового кодексу. Зокрема у Законі “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ)” зміна словосполучення “має право самостійно” на слово “зобов’язаний” істотно змінила правила ведення бізнесу для малих підприємців.

Із 1 січня 2017 року всі фізичні особи-підприємці, навіть ті, які не одержують доходу (так звані “сплячі” ФОПи), повинні будуть платити єдиний соціальний внесок. Дотепер вони здавали нульові податкові декларації та податків не сплачували. Їх сплачували лише ті, хто мав доходи від своєї підприємницької діяльності.

Більше того, через підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень, збільшиться й розмір єдиного соціального внеску: замість 300 гривень – підприємці щомісячно платитимуть 704 гривні.

Зміни в Податковому кодексі вже призвели до масової ліквідації ФОПів та довжелезних черг у відповідних службах, оскільки дуже багато підприємців хочуть закрити свою підприємницьку діяльність до нового року.

Реалізація закону повинна принести в бюджет додатково 2,5 мільярди гривень та дозволить “вивести з тіні” реальні заробітки підприємців. Так вважають у Кабінеті Міністрів України.

Написано Народна Україна

Загрузка...

2 коментарі

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *