Скільки українцям можна потратити за добу? Нацбанк встановив обмеження

Скільки українцям можна потратити за добу? Нацбанк встановив обмеження

Поки українці відсипалися після новорічних свят, Нацбанк часу не втрачав і вже 3 січня оголосив про скорочення ліміту на розрахунки готівкою втричі. При цьому часу на “розкачку” в українців не залишилося: нова норма набула сили вже на наступний день.

З 4 січня гранична сума розрахунків пересічного українця готівкою за один день становить не 150 тис. грн., як було до цього, а 50 тис. грн.

Відповідну постанову Нацбанком було прийнято ще 25 листопада 2016 р. Вона передбачає граничну суму розрахунків готівкою між фізичною особою і підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі не більше 50 тис. грн., а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі не більше 50 тис. грн. Усі угоди на суму понад 50 тис. грн. тепер потрібно проводити за безготівковим розрахунком, перераховуючи гроші на банківський рахунок.

Незмінною залишилася гранична сума готівкових розрахунків протягом одного дня підприємств або підприємців між собою, і становить вона 10 тис. грн.

Таке обмеження в Нацбанку аргументують тим, що це буде сприяти стабільним надходженням готівки у банківську систему, зниженню сфери використання готівки, забезпечить прозорість фінансових потоків, зменшить обсяги тіньової економіки та збільшить надходження до бюджету, сприятиме легалізації доходів населення та боротьбі з корупцією. Дана програма була давно запланована і входить в Комплексну програму розвитку фінансового сектора України до 2020 року.

Встановлення граничної суми розрахунків готівкою на рівні 50 тис. грн., очевидно, не завдасть незручностей пересічним громадянам, оскільки воно не зачіпатиме їхніх щоденних покупок, а стосуватиметься тільки великих придбань. І хоч рідко хто витрачає по 50 тис. грн. на день, але цілий ряд товарів в Україні вже не можна буде купити за готівку. Це стосується нерухомості, коштовностей, транспортних засобів, предметів мистецтва, хутра, дорогих годинників, подорожей тощо.

Зазначимо, що в деяких європейських країнах лімітів на розрахунки готівкою взагалі немає: йдеться про Латвію, Литву, Німеччину, Австрію, Словенію.

 

Написано Народна Україна

Загрузка...

1 Коментар

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *