Що таке кредитні канікули? Як оформити, як скласти заяву?

    Кредитні канікули можуть бути оформлені на різний термін, все вирішується в індивідуальному порядку з клієнтом. Зазвичай відстрочка дається від декількох місяців до року і більше. У цей час позичальник зобов’язаний погашати лише відсотки за користування кредитними грошима і не гасити основний борг. Це часткова відстрочка, а є ще й повна – тоді позичальникові не потрібно погашати ні відсотки, ні тіло кредиту. Але як правило повну відстрочку надають лише у виняткових випадках на пару місяців і не більше.

    Як отримати кредитні канікули? Оформити заяву можна у відділенні банку, надати суттєві (і задокументовані) докази того, що у вас є проблеми з роботою, здоров’ям та ін. Якщо до того ж позичальник має хорошу репутацію у банку, відмінну кредитну історію і раніше за ним не помічалося прострочень по кредитом, кредитний комітет може прийняти рішення на його користь і надати канікули. У разі виникнення непередбачених ситуацій дуже важлива можливість взяти в банку канікули і деякий час не витрачати більшу частку доходу на сплату боргів. Це дозволяє значно зменшити ризики для банку і самого позичальника, а також робить кредитні програми більш привабливими.

    Надання кредитних канікул – це можливість для клієнта продовжити виконувати свої зобов’язання трохи пізніше, а банк тим самим не позбавляється позичальника і прибутку. Але отримати таку відстрочку можна лише в разі наявності серйозних обставин: важка хвороба або інвалідність; необхідність доглядати за тяжко хворими родичами; народження дитини; переїзд і вимушена зміна місця роботи; звільнення та ін.

    Дуже важливо, щоб в підписаному договорі між банком і клієнтом був пункт про надання відстрочки. В іншому випадку ви зможете скласти заяву на кредитні канікули, але швидше за все банк відповість відмовою. Позичальник теж повинен відповідати деяким вимогам: відсутність у нього прострочень по виплатах (не тільки по поточному кредиту, але й за взятими раніше); кредит не повинен бути реструктуризованим; до моменту повного його погашення повинно залишатися три і більше платежів.

    Для початку необхідно звернутися із заявою у фінансову організацію, яка і видала кредит, щоб повідомити її про наявні фінансові проблеми. Заява пишеться на ім’я керуючого банком, складати його потрібно з розумом, підтверджуючи завіреними копіями документів. Саме вони допоможуть винести позитивний вердикт за вашою заявкою і банк увійде у ваше становище. Далі настає черга збору потрібних документів, які підтвердять тяжке матеріальне становище. Це може бути виписка з лікарні, копія трудової книжки із записом про звільнення та ін. Якщо банк приймає рішення про видачу вам відстрочки, ще раз уважно вивчіть договір кредитних канікул, уточніть, чи не будуть збільшуватися відсотки і чи немає необхідності виплачувати різного роду штрафи.

    Необхідний пакет документів:

    Заява за формою банку з проханням відстрочки по кредиту;

    Витягу та довідки, що підтверджують рівень доходу позичальника;

    Довідка про наявність іпотечного кредиту;

    Ксерокопії сторінок паспорта і трудової книжки;

    Довідка з центру зайнятості, що позичальник стоїть у них на обліку.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *