Що робити, якщо Вам відмовили у призначенні субсидії?

Що робити, якщо Вам відмовили у призначенні субсидії?

До нас у Громадську організацію «Народна Україна» звернулася жінка в розпачі: їй відмовили у призначенні субсидії. Вона пару місяців тому вийшла на пенсію, а в управлінні праці порахували її доходи за попередній рік, коли вона ще працювала, та в призначенні субсидії відмовили. Як їй тепер бути, жінка не знала: оплатити рахунки за комуналку з її пенсії було просто нереально.

І вихід із ситуації нами було знайдено. У Порядку призначення та надання населенню субсидій, який міститься в Постанові КМУ № 848 від 21.10.1995 року . Як виявилося, усе дуже просто: у разі, коли на час звернення за призначенням субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір пенсії за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

Тож наша відвідувачка пішла до управління праці вдруге і переписала свою заяву, вказавши, що її доходи треба вказати за останній місяць. Субсидію жінці призначили. Вона залишилися задоволеною. Усе закінчилося добре. Залишилося незрозумілим одне: чому цього не пояснили бідній жінці в управлінні праці? У кого на службі перебувають наші посадовці? Виходить, що таки в держави. Хоч повинні служити народові.

Тому уважно читайте нормативно-правові акти і користуйтеся своїми правами та пільгами, які нам надає держава. Їх і так не дуже багато.

Вищеназваний Порядок постійно зазнає змін. Тому звертаємо Вашу увагу, що відповідно до нових правил субсидія не призначається лише у випадках, коли:

— будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Варто пам’ятати, що сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним у подвійному розмірі.

Заявник зобов’язаний надати інформацію до управління соціального захисту населення у письмовій формі, з додаванням відповідних підтверджуючих документів, протягом місяця з часу їх настання. Якщо від заявника надійшло повідомлення про зміни складу зареєстрованих осіб, переліку послуг, субсидія має бути перепризначена на підставі звернення особи на новий період. Якщо від заявника надійшло повідомлення про зміни джерел доходу, придбання майна, товарів або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень, то така інформація враховується при призначенні субсидії на наступний період, після закінчення терміну діючої.

Також надаємо посилання на калькулятор розрахунку субсидії, що наводить Уряд:

http://www.kmu.gov.ua/control/calculator

 

Новини за темою:  Підвищення мінімалки: то дали чи забрали?

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *