Сьогодні НКРЕ може збільшити вартість підключення до електромережі вшестеро

Сьогодні НКРЕ може збільшити вартість підключення до електромережі вшестеро

Національна комісія, що здійснює Державне регулювання у сферах енергетики  та комунальних послуг, сьогодні на засіданні планує підвищити вартість приєднання до електричних мереж більше, ніж у 6 разів.

Про це йдеться у прес-релізі “Української асоціації відновлювальної енергетики”.

У асоціації повідомили, що НКРЕ на засіданні планує встановити величини питомої вартості нестандартного приєднання електроустановок до електромереж на 2017 рік, що, у свою чергу, призведе до значного підвищення вартості підключення як нових генеруючих потужностей, так і будь-якого споживача, який планує приєднатися до електромереж.

“Це рішення створює значний негативний вплив на інвестклімат в Україні та фактично унеможливлює створення нових виробництв. Дане рішення розроблялося з метою забезпечення прозорого механізму приєднання нових об’єктів до електромережі, проте розміри ставок на дану послуги є завищеними та необґрунтованими”, – йдеться у прес-релізі.

Зазначається, що затвердження вартості приєднання на запропонованому рівні може негативно відобразитися на енергетичній галузі через неможливість понесення генеруючими підприємствами додаткових витрат на приєднання (додатково 30% від загального обсягу інвестицій), відповідно зменшиться кількість приєднання нових станцій.

“Значним чином зміни вплинуть на галузь відновлюваної енергетики, оскільки нею здебільшого представлені нові потужності. У результаті прийняття вищезгаданого рішення може привести до призупинення розвитку галузі”, – наголошується в повідомленні.

Згідно з повідомленням, прийняття цього рішення може надзвичайно негативно позначитися на інвестиційному кліматі в країні, знизити конкурентоспроможність України в залученні іноземного капіталу.

“Ймовірним результатом стане відмова від інвестицій в українську економіку, відсутність створення нових підприємств, а, відповідно, нових вітчизняних виробництв та робочих місць, погіршення торгового балансу, та, як результат, погіршення добробуту кожного українця”, – заявили в асоціації.

Нагадаємо, що 25 січня НКРЕ вже підвищила тарифи на послуги центрального водопостачання та водовідведення на 9% та 37%.

Новини за темою: Чергове подорожчання комунальних послуг вже з 1 березня!

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *