Ринок праці в Україні: підсумки 2016 і прогнози на 2017 рік

Ринок праці в Україні: підсумки 2016 і прогнози на 2017 рік

Причина сплеску офіційного числа безробітних у грудні – субсидії і зростання мінімальної заробітної плати

Згідно з даними держслужби статистики за грудень 2016 року кількість тих, хто шукає роботу за допомогою державних центрів зайнятості, збільшилася на 16%, перевищивши 390 тис. чоловік. Але з початку року зареєстрованих безробітних стало менше майже на 120 тис. чол., у січні їх було понад півмільйона. Експерти ринку праці й економісти пояснюють грудневий сплеск безробіття закриттям бізнесу, непрацюючими ФОП, яких із січня нинішнього року закон зобов’язав усе одно щомісяця платити податки до Пенсійного фонду. Як зміниться рівень безробіття в 2017 році, поки сказати складно, тому що ринок праці залежить від багатьох факторів, одні з яких будуть його скорочувати, інші – збільшувати.

Із січня минулого року кількість безробітних, які стоять на обліку в центрі зайнятості, постійно скорочувалася, і пішло в ріст лише в листопаді, різко прискоривши темпи зростання до грудня. Середня річна кількість претендентів на одне місце – 9 осіб, але їх кількість варіювалася від 16 чол. / місце в січні до 5,5 чол. / місце – в жовтні. Роботу через “біржу” знаходить у середньому один із 14. Набагато частіше роботу шукають через державні центри жінки, їх на обліку в центрах зайнятості 55% проти 45% чоловіків, і жителі міста, а не жителі сільської місцевості – 60% проти 40%.

Україна безробітна

Розрахунок Держстатистики за методикою Міжнародної організації праці, що враховує загальну кількість працездатних, кількість тих, хто працює, і тих, хто не працює, дає близько 9% незайнятих. Як правило, це люди, які понад рік не працюють, а значить, втратили право на допомогу, і реєструватися їм не має сенсу. Отже, зареєстровані в державних центрах зайнятості безробітні складають приблизно п’яту частину від усіх, хто не працює.

Отже, сплеску офіційного безробіття в Україні сприяла низка чинників: необхідність отримання довідки для оформлення субсидії на оплату комунальних послуг; закриття непрацюючих бізнес-структур, перш за все, ФОП, яким із січня, незалежно від наявності або відсутності доходів, необхідно платити податок до Пенсійного фонду (від 352 до 704 грн./міс.); у грудні почалися скорочення штатів на тлі новин про дворазове зростання мінімальної заробітної плати із січня 2017 року.

Одним із важливих факторів є і затребуваність на ринку праці непопулярних спеціальностей – таких, як будівельники, токарі, підсобні робітники, а також продавці, затребуваність фахівців IT-сфери, також залишається високою. Найменше потрібні юристи, економісти, бухгалтери, страхові агенти. Ця тенденція збережеться і в 2017 році.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *