ПРОВОКАЦІЯ НА «ART-UKRAINE» У ЛЬВОВІ

ПРОВОКАЦІЯ НА «ART-UKRAINE» У ЛЬВОВІ

«До зали заходити не можна! А коли відчинять двері, усі швиденько підіймайтеся на сцену! Там – людина висить!», – так перед входом інструктує глядачів білетерка.

Глядачі після таких слів поводяться по-різному. Хтось карбує невдоволення на обличчі, хтось хихоче, вигадуючи способи, як же ж висить людина над сценою, а хтось очікує з передчуттям незвичайних вражень.

Креативність, провокація, нестандартний погляд… це – основні засади Львівського академічного драматичного театру Лесі Українки, де кожен з молодих митців приносить свою ідею, передбачаючи неповторність та експеримент.

«Ми спеціально вибрали на фестиваль «ART-UKRAINE» постановку про театр. «Людина у підвішеному стані» – дуже провокаційна вистава. Ця вистава про театр, але не той, яким його бачать глядачі, а той, який залишається за лаштунками: з його болем, зрадами, слабкістю, незрозумілістю. І один з ключових моментів – використання несценічної лексики – матюків. Ми ніколи не загравали з глядачем, не прагнули бути комфортними. І якщо ця вистава не сподобається, то хай так і буде. Для нас головне – емоція. Навіть якщо вона – негативна!» – відкриває карти перед організаторами Фестивалю «ART-UKRAINE» директор театру Лесі Українки – Микола Павлів.

А несподіванок, навіть провокацій для організаторів Фестивалю «ART-UKRAINE», цього разу на сцені було багато. Одна сцена була дуже шокуюча!!! Втім, розповідати про все буде недоречно, аби цього ефекту не позбавляти інших глядачів. Та й вирішальне слово про постановку – прерогатива відвідувачів театру. Про це наголосила перед показом керівник проекту Всеукраїнський театральний фестиваль-конкурс «ART-UKRAINE» – Анна Кросс.

Вистава «Людина в підвішеному стані», зрештою, виявляється не лише про «поганий» театр, де ніхто практично не розуміє, що він робить і для чого, де сплутались особисті та професійні конфлікти, де всі засуджують один одного та бояться правди. Постановка загалом про те, що такий спосіб існування руйнівний та веде до самознищення, що наприкінці й відбулося.

Глядачі, здебільшого – молодь, активно обговорювали побачене. Більшість, не дочекавшись кінця, уже в антракті, заповнювали анкети, в котрих висловлювали свою думку й про виставу і про культуру краю загалом.

Львів’яни, до речі, переконані, що саме Львів є культурною столицею України, а не Київ, чи Дніпро, який цього року вирішив відібрати цей титул у претендентів.

Опісля вистави Начальник відділу мистецтв та розвитку культури Львівської ОДА – Василь Гладкий подякував учасникам та організаторам Фестивалю «ART-UKRAINE» ( ГО «Народна Україна», «Благодійному фонду Костянтина Гусева») за таку масштабну культурну ініціативу, яка має сколихнути інтерес до театрального мистецтва в Україні різних шарів населення. А також, зацікавити закордонних митців театральним мистецтвом України.

Львівщина, – єдина область, яка виставила на конкурс два сильні театральні колективи, які часто гастролюють за кордоном, орієнтуються на сучасного глядача і вірять у свою перемогу. Втім, протистоять їм не менш сильні конкуренти, а остаточне рішення таки за глядачами.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *