Просвітництво на «ART-UKRAINE» (в Маріуполі)

Просвітництво на «ART-UKRAINE» (в Маріуполі)

– Потрібно сказати адміністрації театру, щоби попереджали на афіші, що треба брати хустинки на виставу, – ділилася враженнями глядачка після перегляду постановки «Слава Героям. Libertango».

Донецький академічний обласний драматичний театр, котрий зараз грає в Маріуполі, показав у конкурсній програмі «ART-UKRAINE» виставу дуже складну. Передусім, не просту для сприйняття місцевих глядачів. Її написав і поставив відомий сучасний сценарист та режисер – Павло Ар’є. Між іншим, потрібно зауважити, що на Фестиваль «ART-UKRAINE» потрапили всі три гучно відомих постановки Павла Ар’є: «Людина у підвішеному стані», «Баба Пріся, або на початку та наприкінці віків» та «Слава Героям». Про «Славу Героям. Libertango» режисер розповів: «Постановку називають провокативною. За сюжетом, в українському госпіталі, в одній палаті для пересадки серця лежать два ветерани Другої світової війни. Один — солдат УПА, інший — солдат Радянської армії. Між ними відразу ж відбувається конфлікт: ветеран армії СРСР називає ветерана УПА зрадником, фашистом і бандитом. Той, у свою чергу, називає комуніста вбивцею. У цій виставі ми не пересуваємо чашу терезів на бік одного чи іншого, ми ніби запрошуємо до діалогу для вирішення цієї проблеми і примирення. Це дуже актуальна тема зараз для нас. Ви бачите, що відбувається зараз в Україні — буквально 9 травня відбувалися такі ж зіткнення поглядів — літні люди впевнені, що у війні перемогли радянські солдати, а українські повстанці були на стороні фашистів, інші ж вважають, що завдяки УПА Україна і була звільнена у Другій світовій”.

Постановка «Слава Героям» у Маріуполі йшла українською мовою, актори були вбрані у вишиванки. Своїми враженнями про виставу поділилася координатор проекту «ART-UKRAINE» – Олена Перяєва: «Постановка вразила щирістю виконання – актори немов самі переживали в душі те, що ставили на сцені. Вразило використання спец-ефектів – вони додавали відчуття постановки у форматі 3D. Це було сучасно, ефектно та захоплююче. Хоча подія відбувалася у стінах звичайної лікарняної палати, було таке враження, що всього за декілька хвилин глядач потрапляє в інший вимір, іншу реальність».

Глядачів-учасників фестивалю вітали разом з організаторами: генеральний директор – Володимир Кожевніков та головний режисер –

Анатолій Левченко. Вони зазначили, що, Донецький театр в Маріуполі, по-суті, виконує роль просвітництва серед населення, а представляючи на театральному Фестивалі «ART-UKRAINE» саме цю виставу, презентує себе також на всю Україну колективом сучасним, цікавим і актуальним.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *