Продовження банкопаду в Україні: одні ліквідовуються самі, інші – зі скандалом і криміналом

Продовження банкопаду в Україні: одні ліквідовуються самі, інші – зі скандалом і криміналом

Минулий 2016 рік став для банківської системи України серйозним випробуванням. Перелік чинних банків скоротився ще на пару десятків, і “здорових” фінустанов в країні тепер значно поменшало. Ліквідація банків не завжди проходила спокійно, закриття деяких із них супроводжувалося скандалами.

Так, Генеральна Прокуратура України вручила підозру голові ради директорів “Дельта банку” та ще трьом особам за розкрадання 1,7 млрд. грн. коштів банку. Про це Генеральний прокурор України повідомив на своїй сторінці у Facebook. Він зазначив, що в зоні уваги слідства – укладання завідомо збиткових для “Дельта банку” договорів, за якими 150 млн. доларів були перераховані зловмисниками на підконтрольні підприємства. Родзинка банкірів – виведення грошей на ТОВ “Бонні і Клайд” з подальшою втечею всіх аферистів за кордон.

Гучним був і скандал з банком “Михайлівський”, який виявився замішаним в махінаціях з грошима вкладників, а також ПриватБанком, що перейшов у власність держави.

У 2017 році прогнозують закриття ще близько 20 банків.

Дехто не чекає примусової ліквідації, а йде з ринку сам. Так, ПАТ Фінбанк подав на розгляд НБУ заявку на самоліквідацію. 1 лютого відбулися позачергові збори акціонерів ПАТ Фінбанк, на яких одноголосно ухвалили рішення про ліквідацію банку. На сьогодні відповідний пакет документів від ПАТ Фінбанк перебуває на розгляді НБУ.

У 2017 році банківська система України буде адаптуватися до нових регуляторних вимог і ринкових умов, пов’язаних, в тому числі, зі значним збільшенням ваги і впливу державних банків.

Крім того, з 2017 року банки будуть змушені посилити оцінку кредитних ризиків, і показати реальну якість своїх кредитних портфелів. Тобто, оголити всі “погані” кредити, під які банкірам доведеться сформувати додаткові резерви. У результаті – більш жорсткі підходи до оцінки кредитних ризиків навряд чи стануть стимулом для кредитування економіки.

Вимоги до позичальників з боку банків (насамперед, до якості застав, які вони надають як забезпечення по позиках) теж зростуть. Отже, коло тих, хто навіть при наявності бажання і фінансових можливостей, зможе оформити кредит, ще більше звузиться. Причому, це стосується як позичальників-фізичних осіб, так і бізнесу.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *