Предстравники ГО «Народна Україна» взяли участь у семінарі «Люстрація: чому це потрібно»

Предстравники ГО «Народна Україна» взяли участь у семінарі «Люстрація: чому це потрібно»

   28 квітня у Києві відбувся семінар на тему «Люстрація: чому це потрібно», організований Фундаціює «Відкритий діалог». Представники громадської організації «Народна Україна» взяли участь у обговоренні перебігу люстрації в Україні, а саме: саботаж люстрації державними органами і персональної відповідальності чиновників за ігнорувіання норм люстраційного законодавство, також, питання внесення змін до Закону України «Про очищення влади».

   Семінар проходив у дві сесії:

   1.Майбутнє української люстрації, під час якої обговорили питання: чи буде продовжено процес люстрації після закінчення строку автоматичної перевірки? Які причини блокуання змін до законодавства щодо очишення влади? Чому прокуратура блокує люстрацію?

   2.Проблеми люстрації чиновників та перевірки суддів – обговорено проблемні питання перевірки суддів та результати громадської участі в процесі люстрації за минулі 2 роки.

   Фундація «Відкритий Діалог» вже провела низку подібних семінарів в регіонах України, під час яких представників громадянського суспільства знайомили з особливостями української люстрації та надавали практичні поради, яким чином можна долучитися до процесу очищення влади в своєму регіоні.

   Також було наведено приклади досвіду проведення люстрацій у Польщі, Чехії, Словаччині, Естонії, Литві, Грузії.

   «Демократична і правова держава може існувати тільки там, де громадяни контролюють владу та здатні ефективно реалізовувати свої права. Наразі Україна передживає важливий етап розвитку. І, завдання громадян – домогтися повного оновлення серед посадовців, які дискредитували себе. Люстрація – це доступний для кожного громадянина законний інструмент відсторонення від важливих державних посад корупціонерів», – зазначає голова громадської організації «Народна Україна» Костянтин Гусев.

Громадська організація «Народна Україна»

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *