Працювати стає невигідно: українці масово звільняються з роботи

Працювати стає невигідно: українці масово звільняються з роботи

В Україні почалася хвиля масових звільнень: українці масово звільняються з роботи, щоб не втратити субсидії. Від роботи відмовляються ті, кому підвищили офіційні зарплати до нового рівня мінімалки в 3,2 тис. грн. Тож виходить, що працювати та сплачувати комуналку в повному обсязі – невигідно, дешевше отримувати соцвиплати та субсидії й сидіти вдома, а ще краще – знайти неофіційну роботу.

Це вже друга хвиля звільнень “за розрахунком”. Перша була на початку минулого року, коли зменшили ЄСВ, і роботодавці почали показувати великі білі зарплати. Деяким українцям збільшення офіційного доходу сплутало всі карти – вони точно так само позбавлялися допомоги від держави. Тому вони просили начальство зменшити їм суми в довідках або шукали “тіньову вакансію”.

Схожа тенденція спостерігається і зараз. Зрозуміло, що, звільняючись заради субсидій, українці все одно не будуть сидіти без роботи. Вони шукають нові місця, але з можливістю отримувати зарплату в конверті, офіційно влаштуватися на півставки та ін. Тобто, максимально знизити білу частину свого доходу. За прогнозами попит на такі вакансії ростиме й надалі.

Деякі громадяни не проти всидіти навіть не на двох, а на трьох стільцях: отримувати зарплату в конверті, субсидію і при цьому ще й зареєструватися на біржі праці і претендувати на допомогу з безробіття.

Роботодавцям такі настрої здобувачів теж на руку. Адже далеко не всі компанії готові платити своїм співробітникам мінімалку в 3,2 тис. грн., Навіть ті підприємства, у яких є запас міцності, банально не встигли закласти підвищення зарплат до бюджетів.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *