Погашення кредитів за рахунок депозитів у ПАТ «БАНК ФОРУМ». Кому це вигідно?

    Активна діяльність представників ГО «Народна Україна» виявила, що дії колишнього керівництва ПАТ «БАНК ФОРУМ» спрямовані на отримання рішень суду, що дадуть змогу «вивести» грошові кошти з рахунків, відкритих у зазначеному банку, всупереч Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб». Зазначимо, що хоча, на перший погляд, дії деяких компаній щодо перерахування грошових коштів з рахунків, відкритих у ПАТ «БАНК ФОРУМ», подання заяв до банку про зарахування зустрічних вимог, начебто відповідають чинному законодавству, але вони були вчиненні лише за кілька днів до запровадження у ПАТ «БАНК ФОРУМ» тимчасової адміністрації.

   За сприяння ГО «Народна Україна» було виявлено, що одна із компаній надала ПАТ «БАНК ФОРУМ» платіжне доручення про перерахування грошових коштів у сумі більше 17 млн. грн. на рахунки інших компаній за 1-10 днів до прийняття Виконавчою дирекцією ФГВФО рішення про запровадження у ПАТ «БАНК ФОРУМ» тимчасової адміністрації.

   У справі за позовом ПАТ «БАНК ФОРУМ» до фіктивної компанії про стягнення кредитної заборгованості, відповідач посилається на відсутність кредитної заборгованості у зв’язку з наданням до банку 13 березня 2014 року (за день до запровадження тимчасової адміністрації) заяв про зарахування зустрічних вимог. Більше того, договори уступки права вимоги за банківськими вкладами з іншими підприємствами були укладені напередодні запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ «БАНК ФОРУМ».

   ГО «Народна Україна» вважає, що все це свідчить про обізнаність керівництва компаній щодо майбутнього стану банку та вчинення навмисних дій, спрямованих на обхід законодавства стосовно вимог кредиторів.

   Окрім цього, зацікавлені особи ініціювали в Окружному адміністративному суді м. Києва судову справу, в результаті чого було скасовано рішення про врегулювання плану виведення ПАТ «БАНК ФОРУМ» з ринку, тим самим отримавши додаткові строки та можливості для незаконних дій щодо «виведення» грошей з банку.

  ГО «Народна Україна» також виявила, що компанії-боржники користуються недосконалістю чинного законодавства, а саме суперечністю ст.ст. 601, 606 Цивільного кодексу України, які дозволяють зарахування зустрічних однорідних вимог та припинення зобов’язання поєднанням боржника і кредитора в одній особі, та п. 4 ч. 5 ст. 36 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», яким заборонено зарахування зустрічних однорідних вимог на стадії тимчасової адміністрації банків.

  Зазначене призводить до спричинення суттєвих збитків не тільки державі, в особі ФГВФО, а й громадянам України.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *