Податок на нерухомість: за що і скільки

Податок на нерухомість: за що і скільки

У зв’язку з ростом мінімальної заробітної плати значно зросте й податок на нерухомість. Причому, в 2017-му українці заплатять за 2016 рік.

Платити доведеться за:

* Житловий будинок.

* Прибудова до будинку.

* Квартира.

* Кімната в комуналці.

* Будинок на дачі.

У минулому році за кожен зайвий квадрат українці платили до 3% від мінімальної зарплати. У цьому році ставку знизили до 1,5%. При цьому закон визначає тільки максимальний розмір податку, а міська влада має право встановити будь-яку ставку в межах від 0 до 1,5% від мінімалки. Така ж ситуація і з площею, за яку потрібно платити податок. Для квартири вона повинна бути не менше 60 квадратів, а для будинків – 120 квадратів. Так, минулого року за рішенням органів місцевої влади 1% від мінімалки з кожного метра стягували в Києві, Львові, Чернівцях, Тернополі, Луцьку, Ужгороді, Черкасах, Хмельницькому, Полтаві, Херсоні, Чернігові та Миколаєві. 2% – в Одесі, Дніпрі, Харкові, Запоріжжі та Сумах.

Платіжки за нерухомість прийдуть до першого липня 2017 року. У цьому році доведеться заплатити податок за минулий рік, а в 2018-му – за 2017-й. Тому і заробітна плата буде враховуватися станом на минулий рік. Тоді мінімалка в Україні була 1378 гривень. Наприклад, у Києві ставка податку – 1%, при цьому податок потрібно платити за квартиру площею більше 60 квадратів. Якщо сім’я живе в квартирі площею 100 квадратних метрів, доведеться заплатити 551,2 гривні податку. Уже в наступному році за таку ж квартиру у зв’язку з ростом мінімальної зарплати доведеться заплатити 1280 гривень.

Якщо загальна площа квартири (або кількох квартир) – від 300 квадратних метрів, або площа будинку від 500 квадратних метрів, додатково доведеться заплатити «податок на розкіш» – ще по 25 тисяч гривень за кожен із зазначених об’єктів.

Нагадаємо, що за несплату податків передбачена кримінальна відповідальність (ст. 212 ККУ). Відповідно до цієї статті, максимальна сума штрафу – 8500 гривень.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *