Підвищення мінімалки: то дали чи забрали?

Підвищення мінімалки: то дали чи забрали?

З 1 січня рівень мінімальної заробітної плати українців зросте до 3200 грн. Це в основному не відобразиться на доходах громадян, а більше зачепить гаманець роботодавців, які платять зарплати в конвертах, оформивши працівників на «мінімалку». Їм доведеться сплачувати податків удвічі більше. Уряд сподівається таким чином вивести з тіні частину заробітних плат і зекономити близько 5-ти мільярдів гривень. Доходи бюджету зростуть за рахунок: штрафів, які нараховуються на певну кількість мінімальних зарплат, зростання відрахувань Єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб і економії на субсидіях.

Розмір субсидії залежить від доходу родини та обчислюється за формулою: дохід на одного члена сім’ї ділять на базовий коефіцієнт 2 і прожитковий мінімум, отриману суму множать на 15%. Наприклад, загальний дохід сім’ї з чотирьох осіб – 3200 гривень (двоє батьків з мінімальними зарплатами і двоє дітей). По 800 гривень на кожного. Відповідно до зазначеної вище формули, можна розрахувати суму обов’язкового платежу: 800/1544/2 * 15% = 3,8% від загального доходу, тобто за комуналку сім’я віддасть 121,6 гривні. У наступному році, після зростання мінімалки, ця ж сім’я з двома мінімальними зарплатами на чотирьох заплатить за комуналку 492,8 гривні, тобто на 371,2 гривні більше.

Якщо взяти сім’ю із середнім доходом (середня зарплата в Києві приблизно 8200 гривень) то картина виглядала наступним чином. Загальний дохід родини з двох дорослих з середніми зарплатами і двох дітей – 16 400 гривень. Дохід на одного члена родини – 4100 гривень. Обов’язковий платіж можна розрахувати за формулою: 4100/2*1399*15%*16400 = 3591 гривня. Саме стільки родина може платити за “комуналку”. Згідно із затвердженими Кабміном нормативами, така родина повинна жити в квартирі площею не більше 89 квадратних метрів, використовувати 17,6 кубометра газу, 9,6 кубометра холодної води, 6,4 кубометра гарячої води і не більше 180 кВт*год. електроенергії. Для того, щоб в Києві оплатити таку норму, доведеться заплатити 3891 гривню. Отже, субсидія для родини із середнім достатком буде на рівні 300 гривень за умови, якщо вони витрачають за нормативами. Якби ця ж родина жила на теперішню “мінімалку”, розмір їх субсидії досяг би  3156 гривень, а обов’язковий платіж за комуналку становив би 435 гривень.

Слід зазначити, що майже 40% працюючих українців декларують мінімальний дохід. Саме для них розмір субсидії після перерахунку значно зменшиться.

Крім того, з 1 січня планується перегляд норм споживання, і субсидія нараховуватиметься на менший обсяг ресурсів. А все, що використано понад норму, – оплачується споживачем за повною вартістю.

Проте перераховувати субсидії під час опалювального сезону не будуть. Це планують зробити у травні 2017 року.

Написано Народна Україна

Загрузка...

1 Коментар

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *