Перші овації на «ART-UKRAINE»-2017

Перші овації на «ART-UKRAINE»-2017

Фестиваль «ART-UKRAINE» розпочав Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М. Коцюбинського виставою «Останній гречкосій». Її автор та режисер-постановник – Орест Огородник.

Головну роль у п’єсі виконує генеральний директор театру, заслужений працівник культури України – Юрій Муквич. Перед виходом на сцену він сказав:

« Це почесно відкривати фестиваль такого рівня. Хочеться, щоб він пройшов на висоті, і в майбутньому жив. А кращих – побачив столичний глядач, адже це – творче життя глибинки України. Пану Гусеву (ініціатору та меценату фестивалю) – подяка, адже такі фестивалі – це виховання нації, одна із планочок духовного життя…”

Вистава «Останній гречкосій» уже кілька років демонструється на західній Україні, і також не вперше її показують на рідній сцені ніжинці. Втім, зала заповнена, що свідчить про актуальність теми постановки та майстерність акторів, яка приваблює глядача. «Наскільки важливою є власна земля для українців? Продавати чи ні землю предків? У чому духовна складова права власності на землю і чи виправдана вона в очах сучасного покоління?» – запитання, відповіді на які шукає разом з акторами глядач. А ще – у виставі піднімається проблема постраждалих вкладників банків, яких останнім часом стає все більше в Україні, і права яких захищають юристи Громадської організації «Народна Україна», що є ініціатором Фестивалю «ART-UKRAINE». Зважаючи на такий збіг, координатори проекту зауважили ніжинцям опісля закінчення вистави та довго невщухаючих овацій, що вони завжди можуть звернутися за безкоштовною консультацією, як повернути свої заощадження – до юристів ГО «Народна Україна».

Координатори мистецького проекту «ART-UKRAINE» відзначили також по-особливому домашню атмосферу Ніжинського театру та гостинність господарів. І на прощання побажали успіхів творчому колективу в чесній боротьбі за право назватися кращим – за глядацькою версією. І хоча боротьба буде серйозною, адже попереду покази потужних конкурентів, – Ніжинський театр розпочав Фестиваль «ART-UKRAINE» дуже гідно.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *