Переваги окремим вкладникам ПАТ “Енергобанк”. Чи правомірно це?

    За результатами проведеного фахівцями ГО «Народна Україна» аналізу порушень прав та інтересів вкладників ПАТ «Енергобанк», необхідно звернути увагу на одну з причин таких порушень, яка притаманна не всім банкам, що визнані НБУ неплатоспроможними.

    На сьогоднішній день завдяки діяльності ГО «Народна Україна» судами різних інстанцій розглядається декілька справ про порушення ПАТ «Енергобанк» принципу публічності договору банківського вкладу. Так, для забезпечення своїх зобов’язань щодо повернення вкладникам грошових коштів за договорами депозиту ПАТ «Енергобанк» передав в іпотеку належне йому на праві власності нерухоме майно вкладників, тим самим порушивши принцип рівності умов договору для усіх споживачів банківських послуг.

   Внаслідок визнання ПАТ «Енергобанк» неплатоспроможним та запровадження в ньому тимчасової адміністрації повернути вкладникам цього банку їх грошові кошти у повному обсязі стало неможливим. Тому вкладники, депозити яких були забезпечені іпотекою, звернули стягнення на нерухоме майно ПАТ «Енергобанк» шляхом визнання за собою права власності на це майно.

    Попри безліч порушень зі сторони таких вкладників, вони змогли у тій чи іншій мірі захистити свої майнові права. Однак, постають питання. За яким принципом ПАТ «Енергобанк» надав перевагу окремим вкладникам, забезпечивши їх належним йому нерухомим майном значної вартості? Яким чином захистити свої права та повернути заощадження іншим вкладникам?

   ГО «Народна Україна» сподівається, що за наслідками розгляду судових справ, можливо буде зробити відповідні висновки та надати кваліфіковану допомогу вкладникам цього банку.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *