«Осучаснення» пенсій українців: міфи та реальність

«Осучаснення» пенсій українців: міфи та реальність

Ні для кого не секрет, що пенсії в Україні не тільки не сучасні, а ще й найнижчі в Європі. Ще минулого року в Міністерстві соціальної політики оголосили про так зване «осучаснення» українських пенсій, в результаті якого пенсії повинні були піднятися вдвічі. Проте до цього часу 8,5 з 12 мільйонів українців отримують «застарілі», а не «осучаснені» пенсії. Це пов’язано з тим, що при підрахунку пенсії береться показник середньої заробітної плати в Україні, яку не перераховували ще з 2012 року. Тому виходить, що офіційний показник залишається старим, а фактично середня заробітна плата в Україні зросла за ці роки вдвічі: з 3377 – до 6008 гривень.

Так, обіцяне владою «осучаснення» пенсій залишається обіцянкою. У Кабміні кажуть, що вони чекають результатів від підвищення мінімалки, від чого в Пенсійному фонді повинні з’явитися додаткові кошти для підвищення пенсій.

За попередніми підрахунками анонсоване «осучаснення» пенсій обійдеться державі в 30-40 мільярдів гривень. За іншими підрахунками, потрібно близько 70 мільярдів гривень . Де взяти стільки грошей? Тим більше, що важко сказати, скільки буде отримано від зарплат, яка буде динаміка, що буде з економікою…

У Пенсійному фонді взагалі заперечують «осучаснення» пенсій. Пояснюють це тим, що: «Бюджет формуються на основі чинних законодавчих норм. Законодавчих рішень про осучаснення рівня призначених пенсій на даний момент немає». У січні надходження до Пенсійного фонду на 18% перевищили заплановані. Якщо так буде й далі, то обіцяють перерахувати пенсії.

Нагадаємо, що Пенсійний фонд поповнює за рахунок внесків працюючих українців (22% ЄСВ з кожної зарплати). За перші два місяці минулого року ПФ отримав 17,7 мільярда гривень, а за перші два місяці 2017 року – 20,6 мільярда гривень. Всього в цьому році в бюджеті передбачені надходження від в розмірі 163,6 мільярда гривень, а в минулому році – 107,1 мільярд. Незважаючи на це, “дірка” Пенсійного фонду в цьому році буде на рівні 141 мільярдів гривень (дефіцит компенсують з державної скарбниці).

Якщо пенсійний вік в Україні підвищити, бюджет Пенсійного фонду може зберегти близько мільярда гривень. Проте підвищувати пенсійний вік при такій низькій тривалості життя – теж не вихід.

У будь-якому випадку на українських пенсіонерів чекає індексація пенсій в два етапи. У травні її піднімуть з 1247 до 1312 гривень, а в грудні – до 1373 гривень. Оце й усе, на що можна реально розраховувати…

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *