Новини Всеукраїнського щорічного Фестиваль-конкурсу “АRT-UKRAINE”-2017

 


Шановні організатори, учасники та гості
Всеукраїнського щорічного Фестивалю-конкурсу
«ART-UKRAINE» – 2017!

 

25 червня 2017 р. у прекрасному залі Камерної сцені ім. Сергія Данченко

Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка добіг свого завершення Всеукраїнський щорічний Фестиваль-конкурс «ART-UKRAINE» – 2017. Цей фестиваль – одна з найвизначніших подій в українському культурному просторі, справжнє свято для всіх поціновувачів театрального мистецтва.

Бо театр – це місце, де виховується душа, де кристалізується дух людини. У стінах театру народжується істина і вмирає невігластво. Тому, любити театр, підтримувати його, означає дбати про своє благополуччя, про своє щасливе майбутнє й щасливе майбутнє свого народу.

Розбудовувати нову Україну, отримувати високі результати економічного й соціального розвитку – неможливо без духовної основи. У цьому переконана команда Громадської організації «Народна Україна».

Наше бачення прогресу країни повністю спирається на витоки української духовності та культури. Тому ми презентували вам національний культурний проект Всеукраїнський щорічний Фестиваль-конкурс «ART-UKRAINE» – 2017.

Приємно усвідомити, що цей Фестиваль відбувається на щедрій талантами Українській землі, яка збагатила не лише вітчизняну, а й світову культуру.

Всеукраїнський щорічний Фестиваль-конкурс – це подія в мистецькому житті України. І не лише в мистецькому.

Це створення спільної інформаційної платформи для влади та громадськості з метою обговорення та вирішення проблем розвитку культури в Україні та театрального мистецтва зокрема. Це аналіз стану розвитку даної сфери по всій Україні. «ART-UKRAINE» – це реальні справи на благо розвитку культури в Україні.

А що ж головні винуватці події – театри? Для них «ART-UKRAINE» – це нові глядачі, розширення їх кола, вихід на новий щабель популярності в суспільстві. Це нові відкриття – обмін професійним досвідом, нові методи в роботі, модернізація театрального мистецтва, творчі пошуки й натхнення. Це нові обличчя – пошук талановитих акторів, режисерів, митців по всій Україні.

Не слід забувати про те, хто ж все таки головний у театрі? Актор, режисер, декоратор, музикант, освітлювач, костюмер, гример… Усі. Що головне в театрі ? Справжня емоція, прості й складні людські стосунки, показ життя, таким, як воно є… Для кого це все? Для глядача. Він – головний. Без нього вистава не буде жити…

Тому саме глядач виступив в ролі найголовнішого та найкомпетентнішого журі відбіркового туру Фестивалю. Як це відбувалося? Представники громадської організації «Народна Україна» вирушили у відбірковий тур Фестивалю. Протягом квітня-травня 2017 р. 21 академічний театр з 20-ти областей України на «рідній сцені» презентував свою конкурсну виставу. Урочисте відкриття Фестивалю відбулося 20 квітня 2017 р. у Ніжинському академічному українському драматичному театрі ім. М. Коцюбинського. Під час проведення відбіркового туру, кожний глядач мав змогу прийняти участь в анкетуванні, оцінити творчу роботу театрального колективу, висловити власну думку з приводу переглянутої вистави та розвитку театрального мистецтва в Україні та в своїй області зокрема. Театри нікого не залишили поза дверима. До перегляду вистав залучалися представники вразливих верств населення. Це родини, які потрапили в скрутні обставини, діти-інваліди, внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій, пенсіонери та ін. Театр був відкритий для всіх! І кожен мав право голосу.

У рамках Фестивалю проводилися прес-конференції та дискусії по обговоренню питань стану та проблем розвитку сучасного театрального мистецтва в Україні. Все це висвітлювалося на сторінках засобів масової інформації, у соціальних мережах і таке інше.

30 травня відбірковий тур Фестивалю Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги.

А потім почалася відповідальна робота з підрахунку глядацьких голосів. Було оброблено близько 5 тисяч Анкет, врахована кожна оцінка. Театри за результатами підрахунку йшли один за одним з відривом у соті долі підсумкових балів

Чим все закінчилося? До Фіналу увійшли три найкращих, за версією глядачів, обласні театральні колективи. Ними стали: Київський академічний обласний музично-драматичний театр імені П. Саксаганського з міста Біла Церква; Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. І. Кочерги та Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса. Нажаль, склалося так, що директор, а за сумісництвом й головний актор Львівського театру, не зміг прийняти участь у Фінальному змаганні. Наступний театр з м. Миколаїва заздалегідь повідомив організаторів Фестивалю у тому, що прийматиме лише участь у відбірковому турі. У Ніжинському театрі в день Фінального показу проходила запланована вистава, в якій було задіяна більша частина акторського склад. Таким чином, до складу учасників конкурсного відбору потрапив Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Володимира Герасимовича Магара.

На Фінальному показі ми стали свідками, коли три театри, маючи найвищу глядацьку оцінку, зійшлися у мистецькому протистоянні. Протягом дня на Камерній сцені не вщухали пристрасті та емоції. Кожен із учасників хотів якнайкраще показати себе, представити область та свій театр.

Поставили крапку у фінальному змаганні наші шановні члени журі:

– Петро Ільченко – Заслужений діяч мистецтв України,

– Анатолій Гнатюк – Народний артист України,

– Ірма Вітовська – Заслужена артистка України, лауреат премії «Телетріумф»,

– Сергій Калантай – актор театру та кіно,

– Перяєва Олена – координатор Фестивалю.

За результатами оцінювання професійним журі, перемогу та грошовий приз отримав Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги з виставою «Украдене щастя».

Щиро кажучи, Фестиваль удався на славу – він став новою формою взаємодії театру зі своїми глядачами.

Висловлюю надію на те, що унікальна культурно-мистецька спадщина театрального мистецтва, його неповторна художня аура стануть джерелом творчого натхнення і залишать в серцях незабутні враження.

Бажаю вагомих творчих здобутків, добра, міцного здоров’я на довгі роки, успіхів у здійсненні всіх задумів і планів.


 Три вистави на одній сцені…

У Києві 25.06.2017 р., на Камерній сцені театру ім. І. Франка, оплесками та оваціями зустрічали три кращі (за версією глядачів) академічні обласні театри України.

 

 

Фінальний показ вистав Фестивалю було розпочато і  глядачі поринули в надзвичайну атмосферу театрального дійства.

В той час, коли глядачі насолоджувалися переглядом представлених вистав, журі уважно вдивлялося в роботу театральних колективів. В цей день на них була покладена відповідальна місія – об`ктивно  оцінити різноманіття роботи  майстрів театральної справи – акторів, режисерів, постановників. Ми – глядачі на сцені бачимо вже  готовий результат, який і формує наше сприйняття вистави. Насправді, вистава народжується у результаті тривалої та складної підготовки, спільної творчої роботи та зусиль багатьох людей, які працюють у театрі. Робота професійного журі – це той унікальний  штрих, який  і повинен врахувати  задум режисера-постановника, тонку роботу акторів та інші складові колективного творіння – вистави.

 

 

На сцені театру одна за однією проходили конкурсні вистави – вражені глядачі проводжали оплесками театральні колективи, а журі після кожної вистави виставляло відповідні оцінки.

Учасників Фіналу оцінювали за чотирма критеріями:

  1. Якість вистави – художня манера виконання твору.
  2. Акторська майстерність виконавців.
  3. Рівень режисерської майстерності – цілісність та оригінальність рішення вистави.
  4. Актуальність теми, художнє відображення життя, сучасність постановки.

І ось, нарешті, вистави відіграні, переглянуті захопленим глядачем та компетентним журі.

 

 

 

Настав відповідальний та довгоочікуваний для всіх момент – оголошення переможця Всеукраїнського щорічного Фестивалю-конкурсу «ART-Ukraine» – 2017.

Завершальна частина Фіналу була розпочата оголошення щасливого призера серед глядачів, які приймали участі у голосуванні. Ним  стала жителька м. Ніжина Чернігівської області Петрик Валентина Миколаївна, яка приїхала до Києва з усією родиною. Одним з призів – було Запрошення на 2 особи, яке дозволило Валентині переглянути усі три Фінальні вистави. А головним призом – був персональний подарунок від одного з партнерів Фестивалю – страхової компанії Саламандра.

 

 

Для оголошення переможця на сцену вийшов голова журі – Заслужений діяч мистецтв України, режисер-постановник Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка Ільченко Петро Іванович. Він і оголосив переможця Фестивалю-конкурсу – Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги з виставою «Украдене щастя».

 

 

Сертифікат на отримання грошової премії директору театру Наталії Миколаївні Ростовій вручила директор «Благодійного фонду Костянтина Гусева» Олена Миколаївна Бурдюг. З привітанням до Житомирського театру та усіх учасників Фіналу звернувся громадський діяч, засновник «Благодійного фонду Костянтина Гусева», Голова президії ГО «Народна Україна» Гусев Костянтин Олександрович.

 

 

Не залишили без нагороди  й   Київський академічний обласний музично-драматичний театр імені П. К. Саксаганського м. Біла Церква з виставою «Пізанська вежа» та Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В. Г. Магара з виставою “Я чекаю тебе, мій любий…” Вони отримали Дипломи учасників Фіналу.

 

 

А після офіційної частини Фіналу почалося вітання переможців. До них на сцену виходили вдячні  глядачі, колеги, друзі.

… Конкурсні вистави відіграні, актори роз’їхалися по домівках, але емоції ще й досі переповнюють всіх причетних до цього дійства. Усі події Всеукраїнського щорічного Фестивалю-конкурсу «ART-Ukraine» – 2017  ще раз довели, на що здатне театральне мистецтво, як воно сприймається глядачами, та що буває, коли в одному проекті збираються талановиті, захоплені своєю улюбленою справою люди.

 

 

 

 

 

ПІДРАХУНКИ РЕЗУЛЬТАТІВ ГОЛОСУВАННЯ ГЛЯДАЧІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ЩОРІЧНОГО 
ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ «ART-UKRAINE» - 2017 ЗА ВЕРСІЄЮ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ 
ЗВАННЯ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ЩОРІЧНОМУ ФЕСТИВАЛІ-КОНКУРСІ «ART-UKRAINE» - 2017 ЗДОБУЛИ:

 

– В номінації «КРАЩИЙ СПЕКТАКЛЬ» – Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.

Коцюбинського з виставою «Останній гречкосій» – 9,91.

– В номінації «КРАЩИЙ АКТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ» – 9,83 та

«КРАЩЕ МУЗИЧНЕ ВИРІШЕННЯ ВИСТАВИ» – Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша з виставою «Баба Пріся або на початку і наприкінці часів» – 9,62.

– В номінації «КРАЩА СЦЕНОГРАФІЯ» – 9,46 та

– – «КРАЩА РЕЖИСУРА» – Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії з виставою «Хазяїн» – 9,78.

 

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ОПИТУВАННЯ ГЛЯДАЧІВ:

– Однин з найбільш відвідуваних закладів культури в країні – Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька – 79 % глядачів.

– Одна з найбільш рекомендованих для перегляду вистав – вистава Ніжинського українського драматичного театру ім. М. Коцюбинського «Останній гречкосій» – 100 % глядачів.

– Вистава, яку відвідали б повторно – «Шинкарка» Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька – 79,18 % глядачів.

– Найбільш активну участь в анкетуванні прийняли глядачі Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М. К. Садовського на виставі «Моя чарівна леді» – 87,3 % глядачів.

 


 Дізнайтеся ім`я нового щасливчика серед глядачів Фестивалю

 

 

 

 

 

 

 

 


Слад журі змінився

До складу журі Фестивалю увійшов Петро Іванович Ільченко – Заслужений діяч мистецтв України, доцент, режисер-постановник Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франко.
Перто Івнавич замінить Дмитра Чирипюка, який з поважних причин не зможе бюути присутнім на Фіналі Фестивалю.


Дізнайтеся ім`я нового щасливчика серед глядачів Фестивалю

Дізнайтеся ім`я нового щасливчика серед глядачів Фестивалю, який отримає свій приз на Камерній сцені Всеукраїнського шорічного Фестивалі-конкурсі “ART-UKRAINE”

Переможцем серед глядачів, які були присутніми у театрах під час перегляду відбіркових вистав Фестивалю, стала жителька міста Ніжина Петрик Валентина Миколаївна.

Нажаль, заявлений попередньо переможець з міста Луцька Димарчук Василь Йосипович так і не підтвердив свою присутність під час вручення призу.
З цієї причини організкційний комітет Фестивалю шляхом повторного жеребкування визначив нового переможця серед глядачів.


 

Запрошення на Фінал!!

Протягом квітня-травня 2017 р. 21 академічний театр з 20 областей України у відбірковому турі Фестивалю інтерпретували на рідних сценах відомі твори.

25 червня 2017 року три театри, які за результатами глядацького голосування потрапили до фіналу,  зійдуться у мистецькому протистоянні на Камерній сцені ім. Данченко Національного академічного драматичного театру імені  Івана Франка за адресою: м. Київ, пл. Івана Франка, 3.

12:00 – Київський академічний обласний музично-драматичний театр

імені П. К. Саксаганського м. Біла Церква з виставою «Пізанська вежа»

15:00 – Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В. Г. Магара з виставою “Я чекаю тебе, мій любий…”

18:00 – Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги з виставою «Украдене щастя»

Поставлять крапку у фінальному протистоянні зіркові члени журі:

– Дмитро Чирипюк – Народний артист України,

– Анатолій Гнатюк – Народний артист України,

– Ірма Вітовська – Заслужена артистка України, лауреат премії «Телетріумф»,

– Сергій Калантай – актор театру та кіно,

– Перяєва Олена – координатор Фестивалю.

 


Зміни у складі  учасників Конкурсного туру Всеукраїнського щорічного Фестивалю-конкурсу «ART-UKRAINE» – 2017
Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса з поважних причин відмовився від участі у Фіналі Фестивалю.

Наступні учасники відбіркового туру Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М. Коцюбинського та Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії також не в змозі прийняти участь у фінальному змаганні. 
У зв`язку з цим, участь у Фіналі візьме  Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В. Г. Магара.

 


Привітаємо учасників фінального змагання!

Вітаємо учасників конкурсного туру Всеукраїнського щорічного Фестивалю-конкурсу “ART-UKRAINE”- 2017:

1 Київський академічний обласний музично-драматичний театр імені П. К. Саксаганського.
2 Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги.
3 Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В. Г. Магара.

Бажаємо успіхів у фіналі, який відбудеться 25 червня 2017 року на сцені Національного Академічного Драматичного театру імені Івана Франка.

 

Результати голосування глядачів у відбірковому турі
Всеукраїнського щорічного Фестивалю-конкурсу “ART-UKRAINE”- 2017

 

№ п/п Дата Назва театру Назва вистави Кількість місць у залі Кількість зайнятих місць у залі Кількість заповнених анкет Загальна кілкість балів Позиція
1 13.05. Київський академічний обласний музично-драматичний театр імені П. К. Саксаганського «Нехай одразу двох не любить” Народна драма 234 218 129 48,488372 1
2 30.05. Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги «Украдене щастя» Драма в стилі етно-модерн 943 568 382 48,426702 2
3 21.04. Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса «Лісова пісня» Класична п’єса 95 83 87 48,425287 3
4 20.05. Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії «Хазяїн» Хроніки українського бізнесу 430 430 343 48,209913
5 20.04. Ніжинський академічний український драматичний театр
ім. М. М. Коцюбинського
«Останній гречкосій» Гірка комедія 282 280 121 48,0578512
6 19.05. Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені В. Г. Магара «Гетьман Мазепа» Драма 750 605 248 47,459677
7 23.04. Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька «Шинкарка» Містична комедія 1064 614 341 47,102639
8 23.05. Вінницький обласний український академічний музично-драматичний театр ім. М. К. Садовського «Моя чарівна леді» Мюзикл 660 550 480 47,045833
9 28.05. Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка «Століття Якова: Перше кохання» (Поліська рапсодія) Драма 775 620 432 47,006944
10 17.05. Тернопільський академічний обласний український драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка «Летюча миша» Музична комедія 596 300 177 46,98870056
11 27.05. “Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр
ім. О. Кобилянської “
«Срібний павук» Вестерн по-чернівецькі 700 454 395 46,76708861
12 25.05. Закарпатський обласний академічний український музично-драматичний театр
ім. братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв м. Ужгород
«Вільні метелики» Драма 542 354 136 46,47059
13 10.05. Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша “Баба Пріся або на початку і на прикінці часів” Комедійна трагедія 146 144 115 46,9887006
14 24.05. Хмельницький обласний український музично-драматичний театр ім. М. Старицького «Втеча з майбутнього» Драма на грані реальності 550 500 281 46,47059
15 11.05. Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр м. Сєвєродонецьк «Лавина» Іронічна притча 510 476 378 45,706635
16 07.05. Донецький академічний обласний драматичний театр
м. Маріуполь
«Слава героям» п`єса 680 198 154 45,2402297
17 25.04. Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка «Ангели тебе оберігають» Патріотичний концерт 760 700 308 45,0681818
18 03.05. Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка «Гроші (Сто тисяч)» Комедія 100 60 49 44,877551
19 12.05. Сумський академічний театр драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна «Гамлет» Трагедія-фарс 816 450 271 44,2214022
20 26.05. Черкаський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.Т.Г. Шевченка «The Білохалатність» Арт-рок вистава 250 250 52 44,0769231
21 06.05. Львівський драматичний театр
ім. Лесі Українки
«Людина у підвішеному стані» Драматична детективна історія 63 63 41 41,609756

 

 


Про страхи на «ART-UKRAINE» ( м. Сєвєродонецьк )

«Всі ми маємо якісь внутрішні страхи, які не дозволяють рухатися вперед… Саме про СТРАХ у нашому житті – вистава «Лавина», – розповідає директор Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру – Сергій Дорофєєв.

Про страхи, як ніхто інший, луганчани знають багато. Три роки тому театр у складі кількох чоловік, на чолі з директором, переїхав до Сєвєродонецька, розпочавши свою роботу практично з нуля. Тепер в театрі загальна кількість працівників налічує близько 100 осіб, з яких 50% належать до художньо-артистичного складу. Акторський склад театру налічує понад 20 акторів, 8 артистів балету та 4 артисти-вокалісти. Майже два десятки постановок. Увесь репертуар – українською мовою.

Презентувати на «ART-UKRAINE» саме виставу «Лавина», луганчани вирішили через її актуальність. Вони вважають, що перегляд «Лавини» допоможе землякам подолати страхи, які заважають жити, дезорганізують, ведуть у прірву. А ще, не сумнівався колектив, що на виставу прийдуть багато глядачів, голоси яких зможуть їм забезпечити вихід у другий тур конкурсу. Так і сталося, – на виставі був аншлаг.

Координатора фестивалю «ART-UKRAINE» – Олена Перяєва, поділилася своїми враженнями: «Театр показував виставу в орендованому приміщенні (будівля самого театру знаходиться на реконструкції). Але, завдяки декораціям, цього не було помітно: атмосфера навколо склалася у відповідності до подій вистави – холодна зима в очікуванні потепління. Не обійшлося без візуальних спец-ефектів, які додали натуральності постановки».

Підтримали конкурсантів Фестивалю представники місцевої влади. Заступник Голови Луганської облдержадміністрації – Ольга Лішик, подякувала організаційному комітету Фестивалю, ГО «Народна Україна» та «Благодійному Фонду Костянтина Гусева» за те, що знаходять ресурси й натхнення проводити таку масштабну акцію та завітали до Сєвєродонецька із важливою у нинішній день культурною місією.

 


Просвітництво на «ART-UKRAINE» ( в Маріуполі )

– Потрібно сказати адміністрації театру, щоби попереджали на афіші, що треба брати хустинки на виставу, – ділилася враженнями глядачка після перегляду постановки «Слава Героям. Libertango».

Донецький академічний обласний драматичний театр, котрий зараз грає в Маріуполі, показав у конкурсній програмі «ART-UKRAINE» виставу дуже складну. Передусім, не просту для сприйняття місцевих глядачів. Її написав і поставив відомий сучасний сценарист та режисер – Павло Ар’є. Між іншим, потрібно зауважити, що на Фестиваль «ART-UKRAINE» потрапили всі три гучно відомих постановки Павла Ар’є: «Людина у підвішеному стані», «Баба Пріся, або на початку та наприкінці віків» та «Слава Героям». Про «Славу Героям. Libertango» режисер розповів: «Постановку називають провокативною. За сюжетом, в українському госпіталі, в одній палаті для пересадки серця лежать два ветерани Другої світової війни. Один — солдат УПА, інший — солдат Радянської армії. Між ними відразу ж відбувається конфлікт: ветеран армії СРСР називає ветерана УПА зрадником, фашистом і бандитом. Той, у свою чергу, називає комуніста вбивцею. У цій виставі ми не пересуваємо чашу терезів на бік одного чи іншого, ми ніби запрошуємо до діалогу для вирішення цієї проблеми і примирення. Це дуже актуальна тема зараз для нас. Ви бачите, що відбувається зараз в Україні — буквально 9 травня відбувалися такі ж зіткнення поглядів — літні люди впевнені, що у війні перемогли радянські солдати, а українські повстанці були на стороні фашистів, інші ж вважають, що завдяки УПА Україна і була звільнена у Другій світовій”.

Постановка «Слава Героям» у Маріуполі йшла українською мовою, актори були вбрані у вишиванки. Своїми враженнями про виставу поділилася координатор проекту «ART-UKRAINE» – Олена Перяєва: «Постановка вразила щирістю виконання – актори немов самі переживали в душі те, що ставили на сцені. Вразило використання спец-ефектів – вони додавали відчуття постановки у форматі 3D. Це було сучасно, ефектно та захоплююче. Хоча подія відбувалася у стінах звичайної лікарняної палати, було таке враження, що всього за декілька хвилин глядач потрапляє в інший вимір, іншу реальність».

Глядачів-учасників фестивалю вітали разом з організаторами: генеральний директор – Володимир Кожевніков та головний режисер –

Анатолій Левченко. Вони зазначили, що, Донецький театр в Маріуполі, по-суті, виконує роль просвітництва серед населення, а представляючи на театральному Фестивалі «ART-UKRAINE» саме цю виставу, презентує себе також на всю Україну колективом сучасним, цікавим і актуальним.

 


«ART-UKRAINE» у центрі театрального туризму України

( за версією херсонців)

Овації після показу конкурсної вистави «Баба Пріся» в Херсонському драмтеатрі імені Миколи Куліша були дивними: глядачі стояли і плескали, здається, з останніх сил. Хтось негучно крикнув: «Браво!» Але, цей вигук завис не підтриманим, бо хотілося … тиші. Хотілося залишитися на самоті після тих емоцій, які виникли після перегляду «Баби Прісі», хотілося обмислити пережите і відчуте. Багато жінок крадькома втирали сльози зі щік. Чоловіки ховали погляд, – часто важкий і журний.

Виставу відомого львівського режисера Павла Ар’є: «Баба Пріся, або На початку та наприкінці часів» поставили вже майже з десяток українських та зарубіжних театрів. На херсонську «Бабу», у виконанні народної артистки України Олени Галл-Савальської, квитки розкупили ще за два місяці до показу. Тому, не дивно, що саме цю постановку Херсонський театр Куліша вибрав для конкурсу в «ART-UKRAINE». Вибір театралів виправдав себе стовідсотково: зала була заповнена вщерть і глядачі активно заповнювали свої анкети для голосування.

Перед показом вистави, директор театру – Олександр Книга наголосив, що від вердикту глядачів залежить: поїде театр до столиці на фінал, чи ні. А ще відзначив, що всіляко підтримає ініціативу ГО «Народна Україна» та Благодійного Фонду Костянтина Гусева в проведенні Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «ART-UKRAINE». Він, як ніхто інший знає труднощі в організації всеукраїнських та міжнародних театральних фестивалів: вже майже два десятки років Олександр Книга є одним з організаторів Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії». Саме завдяки цій культурній події, херсонщина сьогодні називається центром театрального туризму України. Цього року на «Мельпомену Таврії» мають приїхати не тільки жителі інших міст, а й – білоруси, вірмени, грузини, турки, поляки, та інші іноземці. Олександр Книга побажав «ART-UKRAINE» таких же успіхів, підтримки однодумців та активного розвитку до статусу Міжнародного.

 


 

ПРОВОКАЦІЯ НА «ART-UKRAINE» У ЛЬВОВІ

«До зали заходити не можна! А коли відчинять двері, усі швиденько підіймайтеся на сцену! Там – людина висить!», – так перед входом інструктує глядачів білетерка.

Глядачі після таких слів поводяться по-різному. Хтось карбує невдоволення на обличчі, хтось хихоче, вигадуючи способи, як же ж висить людина над сценою, а хтось очікує з передчуттям незвичайних вражень.

Креативність, провокація, нестандартний погляд… це – основні засади Львівського академічного драматичного театру Лесі Українки, де кожен з молодих митців приносить свою ідею, передбачаючи неповторність та експеримент.

«Ми спеціально вибрали на фестиваль «ART-UKRAINE» постановку про театр. «Людина у підвішеному стані» – дуже провокаційна вистава. Ця вистава про театр, але не той, яким його бачать глядачі, а той, який залишається за лаштунками: з його болем, зрадами, слабкістю, незрозумілістю. І один з ключових моментів – використання несценічної лексики – матюків. Ми ніколи не загравали з глядачем, не прагнули бути комфортними. І якщо ця вистава не сподобається, то хай так і буде. Для нас головне – емоція. Навіть якщо вона – негативна!» – відкриває карти перед організаторами Фестивалю «ART-UKRAINE» директор театру Лесі Українки – Микола Павлів.

А несподіванок, навіть провокацій для організаторів Фестивалю «ART-UKRAINE», цього разу на сцені було багато. Одна сцена була дуже шокуюча!!! Втім, розповідати про все буде недоречно, аби цього ефекту не позбавляти інших глядачів. Та й вирішальне слово про постановку – прерогатива відвідувачів театру. Про це наголосила перед показом керівник проекту Всеукраїнський театральний фестиваль-конкурс «ART-UKRAINE» – Анна Кросс.

Вистава «Людина в підвішеному стані», зрештою, виявляється не лише про «поганий» театр, де ніхто практично не розуміє, що він робить і для чого, де сплутались особисті та професійні конфлікти, де всі засуджують один одного та бояться правди. Постановка загалом про те, що такий спосіб існування руйнівний та веде до самознищення, що наприкінці й відбулося.

Глядачі, здебільшого – молодь, активно обговорювали побачене. Більшість, не дочекавшись кінця, уже в антракті, заповнювали анкети, в котрих висловлювали свою думку й про виставу і про культуру краю загалом.

Львів’яни, до речі, переконані, що саме Львів є культурною столицею України, а не Київ, чи Дніпро, який цього року вирішив відібрати цей титул у претендентів.

Опісля вистави Начальник відділу мистецтв та розвитку культури Львівської ОДА – Василь Гладкий подякував учасникам та організаторам Фестивалю «ART-UKRAINE» ( ГО «Народна Україна», «Благодійному фонду Костянтина Гусева») за таку масштабну культурну ініціативу, яка має сколихнути інтерес до театрального мистецтва в Україні різних шарів населення. А також, зацікавити закордонних митців театральним мистецтвом України.

Львівщина, – єдина область, яка виставила на конкурс два сильні театральні колективи, які часто гастролюють за кордоном, орієнтуються на сучасного глядача і вірять у свою перемогу. Втім, протистоять їм не менш сильні конкуренти, а остаточне рішення таки за глядачами.


 

 

“ART-UKRAINE” по-харківськи: нові амбітні плани організаторів

   Харків’яни вважають себе найбільшими театралами в Україні. Понад  тридцять театрів працює сьогодні у Харкові. Саме тому, творчі колективи  за глядача тут практично борються, придумуючи все нові форми подачі класичних п’єс, ставлячи авангардні та модерні постановки.

     Свого часу не лише земляків, а й усю країну, шокував відомий нині на увесь світ режисер – Андрій Жолдак. У його «останній» на рідній землі  постановці – «Ромео і Джульєтта. Фрагмент», актори грали цілком оголеними. Вистава була настільки вражаючою, що забути її не можуть досі. Але, тодішнє місцеве керівництво змусило піти Жолдака з посади керівника театру і він емігрував до Німеччини.

        Нинішній директор Харківського державного академічного драматичного театру ім. Т. Шевченка, – заслужений працівник культури України – Маргарита Саакян, розповіла на прес-конференції з нагоди Фестивалю «ART-UKRAINE» в Харкові, що її колектив з радістю відгукнувся долучитися до новаторського культурного Проекту.  Адже, актори не можуть «законсервуватися» в своєму середовищі. Їм потрібні нові погляди, змагання, драйв. Тим більше, колектив одного із найстаріших театрів України, має бути взірцем для інших.  Колектив театру, який заснував реформатор української сцени – Лесь Курбас.  

       Саме на малій сцені, яка має назву «Березіль», Харківський театр імені Тараса Шевченка презентував конкурсну виставу «Гроші (Сто тисяч)». Цей спектакль уже двічі лауреат Міжнародного театрального фестивалю у Львові «Золотий лев», його ставлять в театрі не перший десяток років, однак, він  не перестає приваблювати повні зали, розповіла – Олена Либо, завідувачка літературно-драматургічною частиною театру на прямому ефірі на Харківському  обласному  телебаченні  – разом з ініціатором  та меценатом Фестивалю – Костянтином  Гусевим. 

     «Фестиваль задумано для підтримки театрального мистецтва, підтримки театрів і популяризації самого театрального жанру в Україні. Адже без досягнення високого культурного рівня, суспільство не може сподіватися на прогрес  та розвиток», – розповів глядачам меценат Фестивалю.

    Також Костянтин Гусев, голова Президії ГО «Народна Україна»  та засновник «Благодійного Фонду Костянтина Гусева» і Анна Кросс, співачка – керівник проекту, повідомили на прес-конференції,  що не збираються зупинятися на досягнутому і вже  складають  концепцію «ART-UKRAINE» на 2018 рік. Плани у них амбітні: передбачається, що Фестиваль стане міжнародним і завдяки йому  українські театральні трупи виступатимуть за кордоном.  Організатори планують  вивести Україну на світову театральну  арену.

 


 

Дніпровський театр на  “ART-UKRAINE”- 2017

     Місто Дніпро цього року хоче взяти високу планку – називатися «культурною столицею України». А отже, культурних подій  у місті має бути більше, і мають вони бути кращими, ніж у Києві. Тож, дніпряни радо зустрічали організаторів всеукраїнського Фестивалю-конкурсу «ART-UKRAINE»  у Дніпропетровському  академічному музично-драматичному театрі  імені Т.Шевченка. Вітання учасникам Фестивалю від міського голови Дніпра Бориса Філатова передав  начальник  Управління культури  Дніпровської  міської  адміністрації  –  Євген Хорошилов. 

     На Всеукраїнський фестиваль – конкурс  «ART-UKRAINE» колектив театру  запропонував  театралізований патріотичний концерт  «Ангели тебе оберігають (АТО)».  Автором, режисером постановником та одним із виконавців став  Ігор Кирильчатенко, ветеран АТО. Постановка – про справжню, а не надуману бутафорську любов до України, своєї землі, роду, традицій предків. У ній історія переплітається із реаліями сьогодення, болем народу, його натхненням та вірою в краще світле майбутнє. 

     На прес-конференції з нагоди  участі  Дніпропетровського театру у Фестивалі, Оксана Петровська, заслужена артистка України, директор та художній керівник театру,  подякувала організаторам  за можливість презентувати саме цей концерт.  Вона переконана, що – «Ангели тебе оберігають»  має побачити вся Україна.

     Переглянути театралізований патріотичний концерт та зустрітися з Костянтином Олександровичем Гусевим, – ініціатором Фестивалю “ART-UKRAINE” – 2017, головою Президії громадської організації «Народна Україна», засновником «Благодійного фонду Костянтина Гусева», прийшли також  Марина Денисенко, голова ГО «Дух Нації», Руслан Буленок – радник голови Дніпровської облради,  Василь Максимович – протоієрей Дніпровської Єпархії, Тамара Мудрак – голова комітету з питань культури та релігії громадської ради при облдержадміністрації. Зустріч на такому рівні проводилася для обговорення шляхів культурного збагачення українців, у тому числі – через підтримку та розвиток театрального мистецтва в Україні.

      «Ангели тебе оберігають»  – перша постановка, яку відвідав  Костянтин Олександрович  Гусев  у  рамках Фестивалю. Він привітав  передусім глядачів, які виступають у ролі журі на відбірковому турі,  і  запропонував  дніпровцям  підтримати своїх земляків  активною участю в голосуванні.  Після перегляду «Ангелів»,  Костянтин Олександрович Гусев  розчулено  сказав її творцям: «Переконаний, що кожен, хто  дивитиметься цей концерт, зробить свої недвозначні і глибокі висновки. Згоден з Оксаною Іванівною, директором  театру, що «Ангели тебе оберігають»  має побачити вся Україна».

     А дніпровці,  глядачі Фестивалю,  отримали іще один неочікуваний подарунок – пісню у виконанні  популярної співачки  Анни Кросс, яка є керівником  проекту «ART-UKRAINE» – 2017. Вона також закликала усіх бути активними в голосуванні та підтримати театр свого міста. Адже, саме не байдужість та активність українців до своїх театрів зможе зробити  їх  більш шанованими та популярними не лише вдома, а й за кордоном, а Україну – культурним брендом світу.     

 

 


 

Великі  хвилювання  на  «ART-UKRAINE»

Хвилювання в Одеському академічному українському музично-драматичному театрі  ім. В.Василька  закрадаються  не з приводу вистави. «Шинкарка»  у постановці народного артиста Ігоря Равицього, – красива, яскрава, глибока, – завжди збирала повну залу глядачів. Втім, саме сьогодні, у день представлення вистави на  Фестивалі «ARTUKAINE», за християнським звичаєм – Поминальна неділя. Тож, є великі побоювання  в  колективу  театру, що глядачів буде менше, аніж зазвичай. А саме глядачі, своїм голосуванням мають допомогти їм  вийти  у другий тур «ART-UKRAINE»-2017.

Водночас, саме сьогодні, підтримуючи благодійність  Фестивалю, адміністрація Театру ім. В.Василька  запросила безкоштовно подивитися  «Шинкарку» усіх бажаючих театралів із соціально-незахищених верств населення. Олена Гуревич, заступник театру,   каже, що їм постійно приходять листи від одеситів, котрі дуже хочуть, але не  мають фінансової змоги потрапити на виставу. Щоразу кільком землякам вони надають  цю можливість. А сьогодні – запросили усіх, хто просився до театру раніше. 

  «Шинкарка», це – вистава для дорослих:  про кохання, яке упродовж  життя  може бути різним – романтичним і  пристрасним, прагматичним  та  відданим.  Сюжет  вистави трапляється у житті: «На весілля  шинкарки Катерини з  Боніфатієм приїздять гості, яких ніхто не кликав і не ждав.  Ці дивні гості викликали  сум’яття  почуттів у всіх. Невже  весілля  – під загрозою? І, звичайно – стрімкий розвиток подій і – несподіваний фінал»,- переказує анотація постановки.

Організатори  Фестивалю «ART-UKRAINE»-2017 : «Благодійний фонд Костянтина Гусева» та ГО «Народна Україна», а також регіональний спонсор Фестивалю:  Страхова компанія   «SALAMANDRA-УКУРАЇНА»  підготували подарунки глядачам, та – можливість виграти цінні призи. «Бізнес сьогодні зобов’язаний бути соціальним», – переконаний  Костянтин Гусев, засновник «Благодійного фонду Костянтина Гусева» та Голова Президії ГО «Народна Україна». – «Підтримуючи культуру, мистецтво, працівників цієї сфери – морально і фінансово, заохочуючи їх творити, розвивати свою майстерність,  дарувати радість глядачам, ми змінюємо майбутнє нашого народу. Лише в діях проявляється справжній патріотизм».


 

Перший аншлаг на «ART-UKRAINE»

 

«- У нас – аншлаг!  Квитків немає!

–         Я буду стояти на балконі.

–         Усі три години?

–         Так!!! »

На  виставу «Лісова пісня»,  яку представив у рамках Фестивалю «ARTUKRAINE»-2017 Львівський  академічний театр імені Леся Курбаса, потрапити складно. Квитки розпродаються одразу. Уже п’ятий рік, мандруючи світом, постановка Андрія Приходька, у виконанні  талановитих  курбасівців,  розбурхує  заскорузлі  шаблони сприйняття українських реалій. Добре про цю виставу сказав Олег Вергіліс у «Дзералі тижня»: « … Приходько поставив дуже важливий спектакль… Давши можливість і нам «прочитати» Лесю Українку не по «горизонталі» (як казочку), а по «вертикалі»… Як трагічну історію про тотальну деградацію — природи, людини, ідеї, окремої країни. Його вистава — трагікомічний схлип над запраним ганчір’ям, запорошеним снігом, крізь який ледь-ледь прозирає… візеруночок вишиванки».

Директор театру – Микола Береза, щойно повернувшись із фестивалю в Німеччині, розповів журналістам, що його колектив з ентузіазмом долучився до «ART-UKRAINE»-2017: «Безперечно, театр Курбаса прагне потрапити до трійки лідерів, однак дуже важливою є сама участь у такому важливому заході.  У нашій країні ситуація потроху змінюється, зокрема і в культурному середовищі. Важливо, щоб це середовище обростало м’язами. І йдеться не лише про рівень окремих театрів, а й про обмін, розкриття. Важливо не законсервовуватись у своєму середовищі, а чути думку інших».

Керівник мистецького колективу відзначив також і  позитивну роль меценатства у зміні культурного середовища країни.  Зокрема, «Благодійного фонду Костянтина Гусева», котрий  займається разом з ГО «Народна Україна» організацією та фінансуванням проекту «ART-UKRAINE». 

 


 

20 квітня 2017 року в  Ніжині стартує відбірковий тур
«ART-UKRAINE» – 2017

 

Всеукраїнський щорічний фестиваль-конкурс «ART-UKRAINE» – 2017 стартує виставою Ніжинського  академічного українського  драматичного театру  ім. М. Коцюбинського  –    «Останній гречкосій».

Загалом у відбірковому турі Фестивалю змагатиметься 21 театр із  20 – ти областей. Останній показ заплановано на 30 травня – у Житомирі.

Організатори  Фестивалю «ART-UKRAINE»-2017:  «Благодійний фонд Костянтина Гусева» та Громадська організація «Народна Україна», переконані, що це дуже знаменно – розпочинати мистецьку акцію не у мегаполісі, а невеликому місті. Адже, мета фестивалю – відродження й популяризація театрального мистецтва та підтримка розвитку місцевих театральних колективів на всеукраїнському рівні.

Унікальність Фестивалю «ART-UKRAINE» полягає в тому, що переможців відбіркового туру визначатимуть глядачі, відповідаючи на запитання спеціально розробленої анкети. Передбачається, що судитимуть якість вистави, гри акторів та режисерської роботи  більше  як   13 тисяч учасників Фестивалю.

До другого туру увійдуть три театральних колективи, визнаних кращими за версією глядачів. Фінальне змагання пройде у Києві наприкінці червня на Малій сцені Національного академічного драматичного театру імені І.Франка. Головного переможця обиратиме професійне журі, до складу якого увійдуть заслужені актори та діячі мистецтв України. Переможець фестивалю отримає велику грошову винагороду.

Благодійна складова «ART-UKRAINE»-2017: залучення до перегляду вистав ( безкоштовно, за кошти спонсорів)  на кожну виставу більше десяти осіб із вразливих категорій населення. А також –  фінансова допомога у відбудові після пожежі Черкаського обласного академічного музично-драматичного  театру ім. Т.Шевченка.

Серед усіх глядачів Фестивалю розігруватимуться цінні призи. Для цього учаснику розіграшу потрібно буде вписати в анкету  унікальний код, отриманий в буклеті Фестивалю, а сам буклет зберегти до розіграшу. Розіграш цінних призів відбудеться перед фіналом, шляхом вибору комп’ютером випадкових номерів. Переможці матимуть змогу приїхати за подарунками до Києва, або ж – отримають їх через пошту.

Партнери «ART-UKRAINE»-2017: «Благодійний фонд Костянтина Гусева». Національна Телекомпанія України. Телеканал Культура. Громадське радіо. Всеукраїнський журнал «Ukrainian people».


Слухачі «Ранку на радіо «Культура» першими дізналися про розіграш цінних призів серед учасників Фестивалю «ART-UKRAINE». Деталі в прямому ефірі  розповіли гості ведучої Марії Михайлової: засновник Фестивалю, Голова громадської організації «Народна Україна», адвокат – Костянтин Гусев та один із координаторів проекту, письменниця –  Аннна Павлик.

Призи розігруватимуться серед глядачів, котрі братимуть участь в голосуванні (оцінюванні)  конкурсної вистави театру. Переможці будуть названі у фіналі.  Для того, щоби підтвердити свою причетність до призу, претенденту  потрібно буде зберегти фестивальний буклет із унікальним номером та пред’явити його при одержанні призу.

Костянтин Гусев розповів також і про те, як можна безкоштовно отримати квитки на Фестиваль «ARTUKRAINE». Дізнатися деталі акцій та більше інформації про сам конкурс, можна далі:

 


 

Про “ART-UKRAINE” на “Громадському радіо”

 

Про Всеукраїнський щорічний фестиваль-конкурс “ART-UKRAINE”-2017 на “Громадському радіо”  розповів Голова Президії громадської організації “Народна Україна”- Костянтин Гусев.
За звання кращого театру за версією глядачів, змагатимуться 21 творчий колектив із 20- ти областей України. Хто підтримує Фестиваль і як він проходитиме, слухайте у програмі “Ранкова хвиля” з ведучим Андрієм Куліковим:
Слухайте тут:
 

 

27 березня світова спільнота відзначає День театру.

 

Театр, це мистецтво, яке поєднує в собі все – музику, слово, образотворчість, танці. З прадавніх віків театр виконує дуже важливу місію – розвивати та духовно збагачувати суспільство. До світової скарбниці театрального мистецтва увійшли й надбання славних українців (котрих не можна не згадати сьогодні) – Марії Заньковецької, Леся Курбаса, Богдана Ступки, а також сучасних корифеїв сцени – Йосипа Стригуна, Андрія Жолдака, Романа Віктюка.

Театр завжди був осередком культури та освіти громади і дуже прикро, що останнім часом ми спостерігаємо втрату інтересу до служіння Мельпомені. Саме тому, розуміючи актуальнсть театрального мистецтва, зокрема для молодого покоління, громадська організація «Народна Україна» започаткувала та уже успішно організовує Всеукраїнський щорічний фестиваль-конкурс «ART-UKRAINE». Шоу має продовжуватися і ми потурбуємося про це!

Шановні трударі сцени! Прийміть наші щирі привітання з професійним святом і побажання натхнення для втілення найграндіозніших проектів, щоразу – бурхливих овацій та захоплення вашим талантом, океану квітів та любові, а також – гідної фінансової винагороди вашої праці!

З повагою, Голова Президії Громадської організації «Народна Україна»

Костянтин Олександрович Гусев

 


 

 

Громадська організація «Народна Україна» презентувала Всеукраїнський Фестиваль-конкурс «ART-UKRAINE» на радіо «Голос Донбасу».

Громадська організація «Народна Україна» презентувала Всеукраїнський Фестиваль-конкурс «ART-UKRAINE» на радіо «Голос Донбасу». У прямому ефірі прозвучали цікаві подробиці про цей широкомасштабний проект, що стане справжньою щорічною подією в мистецькому житті України. Розвиток театрального мистецтва зокрема та культури в цілому – в усіх регіонах України, сучасні проблеми та потреби театрального світу, необхідність доступності сценічного мистецтва для всіх і кожного без винятку, включаючи вразливі категорії населення, роль культури й мистецтва в розвитку Української держави – ось головні теми, що піднімалися в передачі «Вільна тема. Конкурс «ART-UKRAINE».

Слухай тут:

 


Сколихнемо театральний світ разом

Хто головний у театрі? Актор, режисер, декоратор, музикант, освітлювач, костюмер, гример… Усі. Що головне в театрі ? Справжня емоція, прості й складні людські стосунки, показ життя, таким, як воно є… Для кого це все? Для глядача. Він – головний. Без нього вистава не буде жити…

Тому саме глядач виступає в ролі найголовнішого та найкомпетентнішого журі у Всеукраїнському щорічному Фестивалі-конкурсі «ART-UKRAINE». Як це відбуватиметься? Громадська організація «Народна Україна» вирушає в театральний тур по всій Україні для того, щоб оцінити, підтримати, популяризувати одне з найважливіших і надзвичайних видів мистецтва – театральне. Кожен відвідувач театру матиме змогу висловитися з приводу переглянутої вистави, а результати соцопитувань визначать 5 переможців з усіх регіонів України.

У рамках Фестивалю-конкурсу «ART-UKRAINE» очікуйте на різноманітні мистецькі заходи, перформанси, концерти, вистави, презентації, форуми та дискусії для обговорення питання стану та проблем розвитку сучасного театрального мистецтва в Україні. І все це – на сторінках засобів масової інформації, у соціальних мережах і таке інше.


Сколихнемо театральний світ разом!

Громадська організація «Народна Україна» нікого не залишить поза дверима до театру. До перегляду вистав залучатимуться представники вразливих верств населення. Це родини, які потрапили в скрутні обставини, діти з особливими потребами, внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій, пенсіонери та ін. Театр відкритий для всіх! І кожен має право голосу.

Чим усе закінчиться? На Вас чекає фінал у Києві! 5 переможців зіграють свої вистави на столичній сцені. І разом із професійним журі буде обрано найкращого. А далі – подарунки переможцям, урочисте нагородження, віншування кращого театрального колективу 2017 року.

«ART-UKRAINE» – головна подія театрального сезону 2017!

Приєднуйтеся! Творімо нашу Україну разом! Культурну, високодуховну, розвинену та квітучу!

Умови проведення Фестивалю-конкурсу «ART-UKRAINE»

Термін реалізації Фестивалю-конкурсу: березень – липень 2017 року.

Географія Фестивалю-конкурсу: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька (територія, підконтрольна Україні), Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області України.

Учасники: проектом передбачено запрошення до участі академічні театральні колективи обласного рівня.


Реалізація проекту передбачає наступні етапи:

1. Проведення відбіркового туру – перегляд організаційним комітетом конкурсних вистав на «рідній сцені» театру (період: з квітня по червень 2017 року). Передбачається обрання 5 колективів – переможців етапу. На цьому етапі переможців обирають виключно глядачі.

2. Конкурсний етап в м. Києві. На цьому етапі переможців обирає професійне журі із залученням відвідувачів вистав.

3. Нагородження переможців та учасників Фестивалю-конкурсу. Так, передбачається, що всі учасники другого етапу Фестивалю-конкурсу отримають цінні подарунки, а головний переможець буде нагороджений грошовою премією.

Заявки на участь у Фестивалі-конкурсі надсилайте на e-mail: info@nu.org.ua

За додатковою інформацією прохання звертатися до організаційного комітету Фестивалю за телефонами: 044-288-07-53; 068-989-75-32.