Новий рік – він такий…

Новий рік – він такий…

Так вже ми влаштовані, що нам зовсім не хочеться стояти на одному місці, ну хіба що тільки трохи. Та й час, який крутиться навколо нас, не дає нам такого шансу. Чи все-таки дає? …

Біжать миті – зовсім не вловимі. Вони якимсь абсолютно неймовірним чином збираються в секунди, хвилини, години, дні і тижні, в місяці… І настає цей рубіж, коли кожен з нас, підбиваючи підсумки року, що минає, дивиться з якоюсь незрозумілою надією на рік наступний. Так вже ми влаштовані.

У науковому середовищі іноді побутує думка, що новий рік – новий тільки у свою першу мить, що час настільки швидкоплинний і невловимий… і вже на першій секунді він починає втрачати свою новизну. А оптимісти філософськи стверджують, що Новий рік – новий до тих пір, поки не наступить рік наступний за ним! Бо як може бути інакше? Якщо вже ми звикли міряти наше життя роками, то будемо послідовні, поки рік не підійде до свого завершення, не справедливо вважати його старим!

Чому Новий рік є найпопулярнішим святом у світі? Саме не «одне з найпопулярніших», а «найпопулярніше». Думок може бути стільки ж, скільки і людей в нашому світі. Слів може бути сказано стільки, скільки є в цьому світі, а якщо не вистачить, то люди придумають нові слова, в цьому людство досягає успіху і кожен по-своєму буде правий…

Ми знайшли відповідь на це питання. І її не треба було далеко шукати. Вона знаходиться в в самому слові «свято», що означає – відпочинок з перервою в повсякденних трудах, який заповнюється, життєвої радістю, веселощами, піснями та іграми, танцями та всілякими розвагами, крім того, згідно зі Старим Завітом, святкові дні були встановлені і узаконені самим Богом. Слово «новий» означає щось, чого ще не було раніше. Поєднуючи ці два поняття і приплюсовуючи до них слово «рік» – час, у який наша Земля робить повний оборот навколо Сонця, виходить – ОГО-ГО!

Святкування Нового року увійшло в традицію переважної більшості культур і народів. У кожного народу розвинулися і продовжують розвиватися свої особливості відзначати цю дату, але всіх об’єднує передчуття новизни. Ми всі просто нестримно прагнемо до нового. У цьому ми бачимо основні перспективи нашого життя. І той рубіж, який ми переходимо кожен рік, дозволяє нам безпосередньо доторкнутися до чогось зовсім незвичайного, можливо, ще не зовсім зрозумілого, але абсолютно реального і яскравого, сповненого життя, енергії і радості, отримати в одну мить заряд бадьорості на цілий рік! Доторкнутися до чогось прекрасного і чудового своїми руками! Це всіх нас об’єднує. Тож і не дивно, що саме в Новий рік навіть статистика всіляких негативних явищ знижується найдивовижнішим чином. Усі ми прагнемо життя, і існують моменти, коли саме життя приймає нас у свої обійми. Це саме той момент. Життя – абсолютно незвичайне, неповторне й унікальне, і кожен може перевірити це саме в переддень Нового року. Це справжнє таїнство, але воно відбувається саме з нами, з людьми, і не вимагає від нас якихось неймовірних сил. Достатньо просто повірити, адже Новий рік наступає… І дай Бог, щоб він наступив не на нас, а разом з нами! Зі святом Вас, з Новим роком!

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *