Новий проект шкільної програми: фізика, хімія, біологія – необов’язково, фізкультури – побільше!

Новий проект шкільної програми: фізика, хімія, біологія – необов’язково, фізкультури – побільше!

Міністерство освіти і науки України представило проект навчального плану для старших класів українських шкіл. Згідно з проектом кількість годин, відведених для обов’язкової частини (інваріантної частини) скорочується, а для варіативної – збільшується. Якщо раніше на обов’язкові науки відводилося 29,5 навчальних годин на тиждень, то тепер лише 20,5. На варіативну складову навчального плану раніше припадало 8,5 годин, тепер передбачається 17,5 навчальних годин на тиждень. У Міністерстві вважають, що це дозволить школам самостійно більш гнучко та конструктивно складати навчальну програму.

Необов’язковими тепер стали такі науки, як фізика, хімія, біологія, географія та інформатика. Вони будуть перенесені з обов’язкової частини в варіативну. Замість алгебри і геометрії, на які раніше виділялося по 4 години на тиждень для 10 класів і по 5 годин – для 11 класів, буде об’єднаний курс «Математика», на який передбачено лише 3 години на тиждень. Основи природничих наук школярам викладатимуть в рамках так само об’єднаного курсу «Людина і природа», на вивчення якого відводиться 3 години на тиждень.

Також об’єднають в один курс історію України і всесвітню історію (всього – 2 години на тиждень в порівнянні з 2,5 години на два предмета в сумі раніше), а також українську і світову літературу (тепер буде 2 години в сумі проти 4 годин раніше).

Зате збільшується час на заняття фізкультурою – на неї відводиться 3 години на тиждень замість 2 годин.

 

Новини за темою: На школярів чекає «друге пришестя» 12-річки, скорочення шкіл та гуртожитки для тих, хто далеко живе

 

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *