Незалежність Національного банку обмежать?

Незалежність Національного банку обмежать?

Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про забезпечення прозорості діяльності Національного банку України та підвищення його відповідальності перед суспільством» №5257 від 10.10.2016.

У законопроекті пропонується встановити механізми реалізації конституційних повноважень Ради НБУ. На сьогодні відповідальність керівника Нацбанку та підзвітність перед Президентом і Парламентом залишаються в чинній редакції закону звичайною декларацією, голову НБУ неможливо звільнити за негативну роботу. Проект встановлює чіткий порядок звільнення керівництва Нацбанку, голова НБУ нестиме персональну відповідальність за результати діяльності Національного банку.

Виходячи з досвіду європейських країн, пропонується зобов’язати Національний банк публікувати докладно всі рішення про визнання банку неплатоспроможним з детальною мотивацією, що робив НБУ, аби врятувати банк, а також трирічну звітність такого банку. Також повинні будуть повністю публікуватися всі нормативні акти Нацбанку, а не тільки прес-релізи. Щокварталу, а в кризові періоди – щомісячно, повинні будуть публікуватися всі показники стійкості банківської системи, обсягів кредитування і заборгованості по кредитах.

Дехто стверджує, що прийняття законопроекту зменшить незалежність Національного банку. Проте автори законопроекту, які представляють більшість парламентських фракцій та груп у Верховній Раді, переконані, що це навпаки збільшить його інституційну спроможність, оскільки Рада НБУ – це частина регулятора, а також виконуватимуться настанови, які дають Україні експерти Міжнародного валютного фонду.

Законопроект розроблено в рамках реалізації Стратегії розвитку банківської системи до 2020 року, яку було ухвалено профільним парламентським комітетом наприкінці травня 2016 року.

 

Новини за темою:  Список неплатоспроможних банків України

 

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *