Не платити за сусіда! Як встановити індивідуальний лічильник на тепло

Не платити за сусіда! Як встановити індивідуальний лічильник на тепло

Лічильник на тепло – вихід для тих українців, які стурбовані рахунками за теплопостачання. Встановлення такого лічильника дасть можливість оплачувати тільки ту кількість теплоенергії, яку ви використовуєте, і не платити за сусідів чи за «обігріту вулицю». Як установити індивідуальні прилади обліку тепла і скільки це коштуватиме?

По-перше, споживачі можуть вибрати механічний або ультразвукової теплолічильник.

Переваги механічних лічильників: простота конструкції і надійність. Прилад не потребує зовнішнього джерела живлення, відрізняється стабільними показаннями і простий в обслуговуванні та монтажі. При використанні механічного лічильника, діаметр трубопроводу не повинен перевищує 32 міліметра.

Ультразвукові прилади можуть використовуватися в системах з чистим теплоносієм. При наявності у воді бруду, іржі, лічильник може показувати неправильні дані.

При виборі виду лічильника необхідно звернути увагу на площу квартири. У приміщеннях до 100 кв. м, можна використовувати механічні прилади. У приміщеннях більшої площі – ультразвукові.

Друге питання: де встановлювати теплолічильник?

Їх можна встановлювати тільки в квартирах з горизонтальною системою опалення. Для такого об’єкта досить одного лічильника. В Україні дані системи опалення існують тільки в будинках, побудованих після 2000 року. Мешканцям будинків радянської споруди, встановити такий лічильник неможливо.

Тому кияни просять розробити і затвердити методику установки теплолічильників в квартирах з вертикальним розведенням опалення. Відповідне звернення зареєстровано на сайті петицій до столичної влади. На сьогодні величезна кількість жителів мешкають у квартирах з вертикальним розведенням опаленням. І всі ці громадяни позбавлені права на індивідуальний облік використаної теплової енергії, так як комунальні організації навідріз відмовляються погоджувати установку лічильників у таких квартирах.

Але існує європейська практика обліку тепла в такій ситуації. На одну батарею квартири встановлюється лічильник, при цьому на всі батареї встановлюються пристрої-розподільники обліку теплової енергії. Таким чином, лічильник акумулює дані розподільників і відбувається розрахунок пропорційно споживання.

Практика індивідуального обліку теплової енергії в квартирах з вертикальної однотрубної системою розведення опалення існує і в Україні. Але узгодження таких проектів проходить виключно через суд.

Наразі кияни збирають підписи під петицією до влади, суть якої полягає у вимозі розробити, погодити та затвердити методику проектування установки лічильників індивідуального обліку теплової енергії для квартир з вертикальною однотрубною системою розведення опалення. Автор методики впевнений, що вона повинна стати обов’язковою для узгодження комунальними службами проектів установки лічильників, за умови її дотримання.

Тим же, хто вже має можливість встановити лічильник тепла, необхідно не тільки купити прилад обліку, а й оформити дозвільні документи на монтаж.

Процес установки відбувається так:

1 – слід отримати дозвіл на установку лічильника у балансоутримувача будинку (ЖЕК, ОСББ, керуюча компанія).

2 – оформити технічні умови у теплопостачальника.

3 – вибрати підрядника з монтажу лічильника.

4 – розробити індивідуальний проект і технічну документацію для встановлення приладу обліку.

5 – узгодити проект з теплопостачальною організацією.

6 – встановити лічильник.

7 – укласти новий договір з теплопостачальником.

Знизити вартість тепла допоможе не тільки лічильник, але і регулятори на батареях. Якщо регулювати обсяги споживання тепла і зменшувати температуру в деяких кімнатах, то це відіб’ється на оплаті централізованого опалення. Сам лічильник дозволяє контролювати обсяги спожитої теплоенергії та платити за ту кількість гігакалорій, які було використано для опалення квартири.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *