НБУ зустрічатиметься з власниками єврооблігацій “ПриватБанку”

НБУ зустрічатиметься з власниками єврооблігацій “ПриватБанку”

Власники єврооблігацій “ПриватБанку” надіслали на адресу НБУ лист з побажанням діалогу. НБУ погодився на діалог з власниками євробондів приватбанку. Перша зустріч з деякими власниками євробондів може відбутися вже сьогодні.

“Ми готові зустрічатися з представниками бондхолдерів, ми готові озвучувати нашу позицію. Ми вважаємо, що наша позиція є, по-перше, законною, а по-друге, розумною з точки зору взагалі банківської практики”, – заявили в НБУ.

Нагадаємо, що в результаті резервування кредитного портфеля “ПриватБанку”, НБУ зафіксував історично високий збиток в банківській системі України в 2016 році.

Як повідомлялося раніше, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відкидає будь-які претензії кредиторів “ПриватБанку”, зобов’язання яких були обмінені на акції додаткової емісії банку під час націоналізації.

У процесі націоналізації була здійснена так звана операція bail-in, коли певний перелік зобов’язань був переведений в капітал. Фонд діяв відповідно до того списку, який був отриманий з Національного банку України. Про це заявили у ФГВФО і відмовилися коментувати, хто і чому потрапив в цей список, а хто ні.

Також у Фонді не коментують будь-які рішення банку після виведення з нього тимчасової адміністрації, як і те, що відбувається з претензіями деяких кредиторів “ПриватБанку”, які в певний момент стали його співвласниками.

Крім того, утримувачі євробондів мають намір оскаржити в Лондонському міжнародному арбітражному суді примусовий обмін їхніх цінних паперів на акції додаткової емісії банку і таким чином розраховують отримати в якості компенсації своїх інвестицій іноземні активи банку.

У свою чергу, “Приватбанк” спростовує наявність зобов’язань перед утримувачами єврооблігацій британської UK SPV Credit Finance PLC. і можливість арешту кореспондентських рахунків фінустанови.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *