НАБУ буде затримувати суддів-корупціонерів без погоджень з Вищою Радою правосуддя

НАБУ буде затримувати суддів-корупціонерів без погоджень з Вищою Радою правосуддя

Вища Рада правосуддя та Національне антикорупційне бюро не зійшлись у правових позиціях щодо затримання суддів-хабарників.

25 січня 2017 року в Національному антикорупційному бюро прокоментували публічне звернення Вищої ради правосуддя. Згідно із заявою, оприлюдненою на офіційному сайті відомства, пропоноване у зверненні трактування Конституції України не має юридичної сили.

НАБУ пояснює, що публічне звернення Вищої Ради правосуддя (далі — ВРП) до слідчих суддів, у якому вона запропонувала свою інтерпретацію Конституції України в частині гарантій суддівської недоторканості, не має юридичної сили. І наголошує, що при викритті суддів Національне антикорупційне бюро й надалі керуватиметься Конституцією України, яка є нормативним актом вищої юридичної сили, а також Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Нагадаємо що 17 січня 2017 року ВРП, посилаючись на статтю 482 Кримінального процесуального кодексу України, заявила про те, що застосування запобіжного заходу до  судді, спійманого на гарячому, без згоди ВРП буцімто є незаконним.

Водночас, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» та нової редакції Закону України «Про судоустрій і статус суддів», які набули чинності 30 вересня 2016 року, затримання та арешт судді у випадках, якщо його здійснено під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, може відбуватися без згоди ВРП.

У НАБУ наголошують, що нова редакція закону «Про судоустрій і статус суддів» та нещодавні зміни до Конституції в частині правосуддя не передбачають згоди ВРП на арешт служителів Феміди одразу після або у процесі вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину. Саме цими нормами керувались детективи відомства під час затримання судді Жовтневого райсуду Дніпра, здійсненого 7.10.2016.

Водночас ВРП в оприлюдненому 17.01.2017 зверненні наголошує на необхідності власної санкції щодо арешту в аналогічних випадках у відповідності до норм статті 482 Кримінального процесуального кодексу України.

Новини за темою: У 2016 році корупція в Україні зросла

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *