МВФ сказав українській владі чітке «НІ!»

МВФ сказав українській владі чітке «НІ!»

Це сталося в листопаді минулого року. Для продовження співпраці (тобто для отримання чергового траншу) з МВФ Україні потрібно виконати 12 умов. Про це йдеться в останній версії меморандуму про співпрацю України з МВФ. Із 12-ти структурних маяків, що передбачає проект меморандуму, 7 – нових. Ось вони:

  1. Кабінет міністрів повинен до кінця січня 2017 прийняти рішення про монетизацію субсидій.
  2. Пенсійна реформа. Встановлено новий термін – кінець березня 2017 року. Чинний проект меморандуму передбачав прийняття закону про пенсійну реформу до кінця грудня минулого року. Цього не сталося, тому МВФ посилив вимоги.
  3. Земельна реформа. Новий термін – кінець березня 2017 року. Подати закон про ринок земель в парламент влада зобов’язувалася до кінця вересня минулого року, але не подала. Зараз маяк виписаний знову, але жорсткіше – до кінця березня закон повинен бути прийнятий.
  4. Треба вибрати міжнародну компанію з хорошою діловою репутацією для проведення аудиту Приватбанку. Термін – кінець січня 2017 року. Аудитори повинні виявити, чи були допущені порушення у складанні фінансової звітності протягом шести місяців, що передують націоналізації.
  5. Треба вибрати міжнародного аудитора для оцінки виконання акціонерами Приватбанку умов реструктуризації. Термін – кінець червня 2017 року. Компанія повинна оцінити, дозволяють умови реструктуризації компенсувати втрати по позиках, виданих пов’язаним особам.
  6. Створення єдиного реєстру отримувачів соціальних виплат – до кінця червня 2017 року. Ідея зі створенням реєстру не нова. Його поява необхідна, у тому числі для продовження процесу верифікації соціальних виплат. Поки далі розмов і точкових починань справа з місця не зрушила.
  7. Створення законодавчого поля для роботи антикорупційних судів. Термін – до кінця червня 2017 року.

Очевидно, що українській владі не під силу виконання зазначених «маяків» меморандуму з МВФ у встановлені терміни. Принаймні, значної їх частини.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *