Куди політичні партії витрачають гроші українців

Куди політичні партії витрачають гроші українців

З прийняттям Закону України “Про фінансування партій” з липня 2016 року політичні партії отримують фінансування від держави. Метою прийняття закону було примусити партії відмовитись від своїх спонсорів, або не приховувати їх. Для цього з державного бюджету виділяється достатня кількість грошей. Так, на 2017 рік передбачили майже 500 мільйонів гривень.

На що ж витрачали політичні партії кошти українських платників податків? Перш за все, варто зазначити, що витрачати вони почали значно більше. Якщо раніше кошторис партій вміщався на сторінку, то тепер – це вже томи.

Тож минулого року політичні партії купували за державний кошт вила, одяг і замовляли телевізійну рекламу. Зокрема здивували асортиментом витрат ляшківці, які замовили багато одягу з партійною символікою та купили тисячу вил. Пояснили це в партії тим, що отримали гроші в останні дні року, а відтак купували – на що вистачить фантазії, аби не повертати їх у бюджет.

У січні 2017 року партії отримали від держави кошти на перший квартал. Цікаво, що Опозиційний блок, який в минулому році відмовився від бюджетних коштів, цього року передумав і виявив своє бажання отримувати фінансування від держави.

У зв’язку з такою ситуацією в Комітеті виборців України розробили чіткий перелік того, на що можна витрачати державні гроші, та зареєстрували його як поправки до закону “Про фінансування партій”.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *