Хочеш піти на пенсію в 60 років – плати 84 тис. гривен

Хочеш піти на пенсію в 60 років – плати 84 тис. гривен

Пенсійну реформу розпочнуть зі збільшення пенсійного віку. Це одна серед вимог МВФ. Український уряд уже висунув пропозиції щодо реалізації цих механізмів.

Починатимуть з чоловіків. Щороку їм підвищуватимуть пенсійний вік на 4 місяці. Розпочнуть з 1 липня цього року. Для жінок початок підвищення відклали до 2021 року, коли закінчиться нинішнє підвищення пенсійного віку з 55 до 60 років. Починаючи з 2021 року, жінкам збільшуватимуть вік виходу на пенсію по півроку ще протягом 6 років.

Але досягнути пенсійного віку – не означає отримати пенсію. Згідно з меморандумом, передбачається щорічне підвищення мінімального страхового стажу з нинішніх 15 років до 35 років в 2036 році. Причому підняти планку до 16 років пропонується вже з 1 липня 2017 року. Якщо врахувати, що страховий стаж почали вважати з 1 липня 2000 року, то виходить, що МВФ пропонує фактично не платити пенсію тим, хто за цей період не сплачував страхові внески більше 1 року.

Але в такому випадку в Україні пенсію отримуватиме лише 8% громадян. Тому в уряді пропонують трохи зменшити цей строк і трохи інакше підходити до віку виходу на пенсію. Ідеться про те, щоб знизити страхову цифру до 15 років, але на момент 1 січня 2018, і тоді вже 30% громадян зможуть претендувати на державне пенсійне забезпечення. Цей термін дається для того, щоб молодь почала платити внески, а старші почали організовувати свою страхову-пенсійну картину по ЄСВ.

Існує й інший вихід із ситуації: в Уряді пропонують тим, хто не платив соцвнески, купити собі бракуючий період страхового стажу. Скажімо 1 січня 2021 року у вас не вистачає 10 років страхового стажу. Значить, вам необхідно доплатити внески за 120 місяців і отримати свій страховий стаж. Мінімальна заробітна плата 3,2 тис. гривень. Єдиний соціальний внесок – 22% – становитиме 704 гривні на місяць. За 120 місяців вийде близько 84 тис. 480 грн. Заплати – і виходь на пенсію в 60 років. Про це говорять у міністерстві соцполітики.

Крім того, пенсіонерам не можна буде працювати. Тобто, або пенсія, або робота. Що стосується інших нововведень, то серед них і передача пенсій інвалідів і виплат по втраті годувальника в Фонд соціального страхування, і збільшення податків для військових (ЄСВ для них зросте вдвічі), і скасування всіх пенсійних надбавок.

 

Новини за темою: Пенсії підвищили. Кому пощастило?

 

Написано Народна Україна

Загрузка...

1 Коментар

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *