Громадськість та педагоги проти об’єднання шкільних дисциплін

Громадськість та педагоги проти об’єднання шкільних дисциплін

Міністерство освіти і науки України виступило з ініціативою об’єднати три шкільні предмети – українську мову, літературу та зарубіжну літературу – в один.

Як коментують у міністерстві, об’єднання української мови, української літератури та зарубіжної літератури в один предмет має на меті змінити методи викладання цих дисциплін, відійти від академічного літературознавчого та філологічного підходів у викладанні. На думку ініціаторів нововведення, така інтеграція дасть змогу дітям краще оволодіти навичками української мови. Передбачається, що скоротиться кількість художніх творів, які вивчають у школі, – до кількох на рік, проте вони вивчатимуться детальніше, ніж зараз.

Педагоги та представники громадськості проти об’єднання шкільних предметів. Вони виступили з відкритим зверненням до міністра освіти і науки Лілії Гриневич.

“Ідея інтеграції україноцентричних дисциплін є нищенням національної системи мовно-літературної освіти. Глибоко переконані, що під час гібридної війни, спрямованої на підрив української державності та деморалізацію нашої спільноти, інтегрувати чи об’єднувати (себто в будь-якому випадку, скорочувати) ідеологічно важливі україноцентричні предмети, що мають стати надійним фундаментом національної безпеки України, категорично не можна!” – йдеться у зверненні.

Написано Народна Україна

Загрузка...

2 коментарі

  1. Valery

    До того часу, поки Міносвіти та науки будуть очолювати такі люди, непрофесіолнали, як Л.Гриневич, так само як комітет ВР, то очікувати від них адекватних рішень – просто неможливо. Як тому старому анекдоті “Не кроватки двигать надо, а девочек менять”

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *