Гомеопатію визнали псевдонаукою

Гомеопатію визнали псевдонаукою

Гомеопатичні препарати настільки сильно розведені у воді, що від вихідної речовини не залишається жодної молекули.

Навколо гомеопатії існує багатомільярдна індустрія, причому більшість гомеопатичних препаратів коштує дорого. Виробники рекламують їх як натуральні та ефективні засоби, які можуть вилікувати не тільки нежить, а й рак або навіть ВІЛ.

На державному рівні все частіше піднімається питання про практики гомеопатів. Так, у 2015 році у Великобританії гомеопатію хотіли внести в “чорний список” препаратів, рецепти на які виписувати заборонено. В кінці минулого року Федеральна торгова комісія США зобов’язала виробників гомеопатичних препаратів інформувати споживачів про те, що гомеопатія заснована на теоріях 18 століття, а самі препарати не проходять необхідні клінічні випробування і не схвалені медичними експертами. 6 лютого Російська академія наук визнала цей вид альтернативної медицини “небезпечною псевдонаукою”.

Тим часом в Україні гомеопатичні препарати продаються вільно, багато з них включені в офіційний реєстр лікарських засобів. Гомеопатія також викладається в деяких медичних вузах.

Гомеопатія заснована на двох принципах. Перший – лікувати подібне подібним. Вихідна речовина, що використовується в приготуванні гомеопатичного препарату, повинна викликати у людини симптоми, схожі із симптомами захворювання, від якого повинен лікувати препарат.

Другий принцип – гомеопатичний препарат отримують шляхом багаторазових розбавлень. Речовина розбавляється і “правильним чином” струшується. Після цього розбавляється вже отриманий розчин.

Це роблять послідовно багато разів, причому гомеопати вважають, що при кожному розведенні сила препарату зростає. Після традиційного для гомеопатії розведення 10 в мінус 60 ступені від вихідної речовини в препараті нічого не залишається – жодної молекули.

За підсумком виходить, що гомеопатичний препарат – це вода з цукром або спиртом.

У 2015 році Національна рада здоров’я і медичних досліджень Австралії провела та опублікувала ретельний аналіз досліджень гомеопатії. В аналіз увійшли 57 систематичних оглядів гомеопатії, 176 індивідуальних досліджень, що стосуються 61 захворювання.

Згідно з текстом звіту, не існує жодного захворювання, при якому було б переконливо доказано, що гомеопатія лікує краще, ніж пустишка. Це відповідає висновкам безлічі оглядів, опублікованих в рецензованих наукових журналах.

Небезпека гомеопатії полягає в тому, що її прихильники нерідко нехтують засобами лікування з підтвердженою ефективністю. Це може призводити до несприятливих наслідків, в тому числі до смерті пацієнтів.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *