Фонд гарантування вкладів перенаправив претензії кредиторів “Приватбанку” в НБУ

Фонд гарантування вкладів перенаправив претензії кредиторів “Приватбанку” в НБУ

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відкидає будь-які претензії кредиторів “ПриватБанку”, зобов’язання яких були обмінені на акції додаткової емісії банку під час націоналізації.

У процесі націоналізації була здійснена так звана операція bail-in, коли певний перелік зобов’язань був переведений в капітал. Фонд діяв відповідно до того списку, який був отриманий з Національного банку України. Про це заявили у ФГВФО і відмовилися коментувати, хто і чому потрапив в цей список, а хто ні.

Також у Фонді не коментують будь-які рішення банку після виведення з нього тимчасової адміністрації, як і те, що відбувається з претензіями деяких кредиторів “ПриватБанку”, які в певний момент стали його співвласниками.

Нагадаємо, що 72 години банк перебував під контролем ФГВФО, як це передбачає законодавством. Протягом цих 72 годин Фонд виконував технічну роботу, пов’язану з прийомом банку, взяттям його під контроль.

У Фонді зазначили, що в них не має інформації щодо намірів власників єврооблігацій “Приватбанку” звернутися до суду чи про будь-які конкретні дії в цьому напрямку.

Як повідомлялося, власники єврооблігацій націоналізованого “ПриватБанку”, наслідуючи приклад американської компанії Cargill, вимагають відшкодувати їм інвестиції в цінні папери банку.

У прес-службі “ПриватБанку” тоді заявили, що операцію капіталізації зобов’язань Банку проводили Фонд і НБУ.

26 січня 2017 року «Приватбанк» повідомив про повне відновлення рахунків американської корпорації Cargill, які були переведені в капітал банку при його націоналізації.

У рамках націоналізації “Приватбанку” його зобов’язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) – емітентом єврооблігацій – підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

Потім ФГВФО, який ввів тимчасову адміністрацію у фінустанову, продав всі його акції державі за 1 грн. Йдеться про три випуски єврооблігацій: на $ 175 млн за ставкою 10875% з погашенням 28 лютого 2018 року, на $ 200 млн за ставкою 10,25% з погашенням 23 січня 2018 року, з яких $ 40 млн було погашено в серпні 2016 року, а також на $ 220 млн за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням у 2021 році.

Утримувачі євробондів ПриватБанку, що володіють різними випусками цінних паперів на загальну суму понад $ 120 млн, в кінці грудня 2016 року об’єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. До комітету входять п’ять фондів, в тому числі британські, американські і швейцарські.

Утримувачі мають намір оскаржити в Лондонському міжнародному арбітражному суді примусовий обмін їхніх цінних паперів на акції додаткової емісії банку і таким чином розраховують отримати в якості компенсації своїх інвестицій іноземні активи банку.

У свою чергу, “Приватбанк” спростовує наявність зобов’язань перед утримувачами єврооблігацій британської UK SPV Credit Finance PLC. і можливість арешту кореспондентських рахунків фінустанови.

Усього сума капіталізованих зобов’язань у рамках націоналізації “Приватбанку” склала близько 29,4 млрд грн.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *