Фестиваль завершився, але ми не прощаємося

Фестиваль завершився, але ми не прощаємося

 

Шановні організатори, учасники та гості

Всеукраїнського щорічного Фестивалю-конкурсу

«ART-UKRAINE» – 2017!

25 червня 2017 р. у прекрасному залі Камерної сцені ім. Сергія Данченко

Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка добіг свого завершення Всеукраїнський щорічний Фестиваль-конкурс «ART-UKRAINE» – 2017. Цей фестиваль – одна з найвизначніших подій в українському культурному просторі, справжнє свято для всіх поціновувачів театрального мистецтва.

Бо театр – це місце, де виховується душа, де кристалізується дух людини. У стінах театру народжується істина і вмирає невігластво. Тому, любити театр, підтримувати його, означає дбати про своє благополуччя, про своє щасливе майбутнє й щасливе майбутнє свого народу.

Розбудовувати нову Україну, отримувати високі результати економічного й соціального розвитку – неможливо без духовної основи. У цьому переконана команда Громадської організації «Народна Україна».

Наше бачення прогресу країни повністю спирається на витоки української духовності та культури. Тому ми презентували вам національний культурний проект Всеукраїнський щорічний Фестиваль-конкурс «ART-UKRAINE» – 2017.

Приємно усвідомити, що цей Фестиваль відбувається на щедрій талантами Українській землі, яка збагатила не лише вітчизняну, а й світову культуру.

Всеукраїнський щорічний Фестиваль-конкурс – це подія в мистецькому житті України. І не лише в мистецькому.

Це створення спільної інформаційної платформи для влади та громадськості з метою обговорення та вирішення проблем розвитку культури в Україні та театрального мистецтва зокрема. Це аналіз стану розвитку даної сфери по всій Україні. «ART-UKRAINE» – це реальні справи на благо розвитку культури в Україні.

А що ж головні винуватці події – театри? Для них «ART-UKRAINE» – це нові глядачі, розширення їх кола, вихід на новий щабель популярності в суспільстві. Це нові відкриття – обмін професійним досвідом, нові методи в роботі, модернізація театрального мистецтва, творчі пошуки й натхнення. Це нові обличчя – пошук талановитих акторів, режисерів, митців по всій Україні.

Не слід забувати про те, хто ж все таки головний у театрі? Актор, режисер, декоратор, музикант, освітлювач, костюмер, гример… Усі. Що головне в театрі ? Справжня емоція, прості й складні людські стосунки, показ життя, таким, як воно є… Для кого це все? Для глядача. Він – головний. Без нього вистава не буде жити…

Тому саме глядач виступив в ролі найголовнішого та найкомпетентнішого журі відбіркового туру Фестивалю. Як це відбувалося? Представники громадської організації «Народна Україна» вирушили у відбірковий тур Фестивалю. Протягом квітня-травня 2017 р. 21 академічний театр з 20-ти областей України на «рідній сцені» презентував свою конкурсну виставу. Урочисте відкриття Фестивалю відбулося 20 квітня 2017 р. у Ніжинському академічному українському драматичному театрі ім. М. Коцюбинського. Під час проведення відбіркового туру, кожний глядач мав змогу прийняти участь в анкетуванні, оцінити творчу роботу театрального колективу, висловити власну думку з приводу переглянутої вистави та розвитку театрального мистецтва в Україні та в своїй області зокрема. Театри нікого не залишили поза дверима. До перегляду вистав залучалися представники вразливих верств населення. Це родини, які потрапили в скрутні обставини, діти-інваліди, внутрішньо переміщені особи, учасники бойових дій, пенсіонери та ін. Театр був відкритий для всіх! І кожен мав право голосу.

У рамках Фестивалю проводилися прес-конференції та дискусії по обговоренню питань стану та проблем розвитку сучасного театрального мистецтва в Україні. Все це висвітлювалося на сторінках засобів масової інформації, у соціальних мережах і таке інше.

30 травня відбірковий тур Фестивалю Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги.

А потім почалася відповідальна робота з підрахунку глядацьких голосів. Було оброблено близько 5 тисяч Анкет, врахована кожна оцінка. Театри за результатами підрахунку йшли один за одним з відривом у соті долі підсумкових балів

Чим все закінчилося? До Фіналу увійшли три найкращих, за версією глядачів, обласні театральні колективи. Ними стали: Київський академічний обласний музично-драматичний театр імені П. Саксаганського з міста Біла Церква; Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. І. Кочерги та Львівський академічний театр ім. Леся Курбаса. Нажаль, склалося так, що директор, а за сумісництвом й головний актор Львівського театру, не зміг прийняти участь у Фінальному змаганні. Наступний театр з м. Миколаїва заздалегідь повідомив організаторів Фестивалю у тому, що прийматиме лише участь у відбірковому турі. У Ніжинському театрі в день Фінального показу проходила запланована вистава, в якій було задіяна більша частина акторського склад. Таким чином, до складу учасників конкурсного відбору потрапив Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Володимира Герасимовича Магара.

На Фінальному показі ми стали свідками, коли три театри, маючи найвищу глядацьку оцінку, зійшлися у мистецькому протистоянні. Протягом дня на Камерній сцені не вщухали пристрасті та емоції. Кожен із учасників хотів якнайкраще показати себе, представити область та свій театр.

Поставили крапку у фінальному змаганні наші шановні члени журі:

– Петро Ільченко – Заслужений діяч мистецтв України,

– Анатолій Гнатюк – Народний артист України,

– Ірма Вітовська – Заслужена артистка України, лауреат премії «Телетріумф»,

– Сергій Калантай – актор театру та кіно,

– Перяєва Олена – координатор Фестивалю.

За результатами оцінювання професійним журі, перемогу та грошовий приз отримав Житомирський академічний український музично-драматичний театр ім. Івана Кочерги з виставою «Украдене щастя».

Щиро кажучи, Фестиваль удався на славу – він став новою формою взаємодії театру зі своїми глядачами.

Висловлюю надію на те, що унікальна культурно-мистецька спадщина театрального мистецтва, його неповторна художня аура стануть джерелом творчого натхнення і залишать в серцях незабутні враження.

Бажаю вагомих творчих здобутків, добра, міцного здоров’я на довгі роки, успіхів у здійсненні всіх задумів і планів.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *