Для українського омбудсмена виділять 1,5 млн. євро

Для українського омбудсмена виділять 1,5 млн. євро

Європейський Союз виділить 1,5 млн євро для вдосконалення роботи Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Відповідно до норм і положень угоди про асоціацію поглиблення верховенства права в Україні – одне з найважливіших завдань і умов співпраці. Тому Європа вирішила сприяти утвердженню верховенства права, щоб антикорупційні заходи в Україні були успішні, була проведена судова реформа, розвивалися вільні ЗМІ, а права людини були захищені. Крім того, ЄС сприятиме зміцненню інституційного потенціалу офісу омбудсмена для захисту прав людини. Бюджет проекту 1,5 мільйона євро на 24 місяці.

До проекту були залучені фахівці з Литви та Австрії, для того щоб вони по дожили максимум спільних зусиль для зміцнення потенціалу Секретаріату, а також допомоги в захисті прав людини.

У свою чергу, омбудсмен Валерія Лутковська розповіла, що проект буде переписуватися спільно з офісом омбудсмена Литви і австрійський інститутом Больцмана, щоб привести роботу українського омбудсмена до стандартів, які загальновизнані в Європі.

Проект спрямований на забезпечення ефективного запобігання і реагування на порушення прав людини шляхом посилення інституційного потенціалу Інституту омбудсмена, як дієвого механізму парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини на національному рівні, а також приведення інституційної структури Секретаріату та його внутрішніх процедур у відповідність з міжнародними практиками.

Програмою передбачені семінари, тренінги, виїзні програми практик з обміну, а також спільні напрацювання розробки нормативних документів.

Написано Народна Україна

Загрузка...

Залишити Коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *